> >

Як надати допомогу

Усі матеріали на сайті стосуються тільки відділення дитячої онкології Національного інституту раку МОЗ України. Інформація про дітей в дитячому відділенні з'являється тільки після особистого спілкування керівника БО «Краб» з батьками та дитиною.

Потрапляючи у дитяче відділення Національного інституту раку, дитині встановлюється діагноз: визначається місцезнаходження пухлини, її вид. Підбирається протокол лікування. І відповідно з цим протоколом починаються блоки хіміотерапії. В одному блоці може налічуватися кілька видів хімій. Відстань між блоками - 21 день. За цей час дитині належить прокапати хіміотерапію, пережити падіння аналізів, дочекатися, коли показники лейкоцитів, тромбоцитів, гемоглобіну будуть в нормі і приступити до наступного блоку. Хіміотерапія проводиться з метою локалізувати пухлину, загнати її в «капсулу», для того, щоб потім видалити операбельним шляхом. Після операції блоки хіміотерапії тривають відповідно до протоколу лікування, щоб убити в організмі залишики поодиноких ракових клітин. Це найбільш часто застосовувана схема. Іноді лікування може початися з операції, а потім послідують блоки хіміотерапії. Такий принцип лікування застосовується у всьому світі. Лікування триває від півроку до півтора роки. Найдорожче в лікуванні - сама хімія. Хоч більшість видів хімії у нас закуповується державою, деякі види для лікування дитини, все ж доводиться купувати батькам. Але не менш дорого обходяться ускладнення після хімії . На тлі низьких аналізів у дитини може початися будь-яке захворювання. Тому дітям надягають марлеву пов'язку на обличчя - захист від інфекцій. У період відновлення можуть знадобитися кілька видів антибіотиків, препарати від стоматиту, від кашлю, жарознижуючі та ін. Деяким дітям може знадобитися донорська кров. Чим більше хімій отримує дитина, тим складніше організму відновлюватися.

В Національний інститут раку на консультацію, на встановлення діагнозу приїжджають діти з усієї України. Сімейні кімнати, наявні при відділенні, можуть розмістити обмежену кількість осіб. Можливо, Ви проживаєте в Голосіївському районі м. Києва і можете дати притулок сім'ї на кілька ночей. Нашій орендованій квартирі на дві кімнати, замало.

Нерідко дитині призначають обстеження, консультацію фахівців в інших лікувальних установах Києва. Для цього, батькам, які приїхали з іншого куточка України, самостійно треба добратися з дитиною до цього фахівця. У Вас є можливість допомогти родині у цій ситуації - допоможіть.

- Ви можете спілкуватися безпосередньо з обраної сім'єю і брати участь в процесі одужання конкретної дитини.
- Ви можете сказати про своє бажання допомагати батьківської організації «Краб». Ми внесемо Вас до бази даних і, в міру необхідності будемо просити про допомогу. Пишіть: larisafondkrab@gmail.com
- Ви можете брати участь у проектах БО «Краб» як волонтер.
- Ви можете надати фінансову підтримку проектів, перерахувавши гроші на рахунок:

БФ "Краб"
АТ Райффазен Банк Аваль
Код ЄДРПОУ 34750770
UA433808050000000002600169634
Призначення платежу: благодійна допомога

БФ "Краб"
ПриватБанк
UA633052990000026006005019004
Код ЄДРПОУ 34750770
Призначення платежу: благодійна допомога

Або картка фонду “ключ до рахунку” в ПриватБанку 5169 3351 0118 7868   Перерахування тільки з терміналів ПриватБанку, Приват24.


- Ви можете стати донором крові для конкретної дитини.

Здати кров Ви можете в Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94
Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт..
з 9.30 до 11.30.
При собі мати паспорт.

Пам'ятайте, ви можете бути донором якщо:

1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках.
2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом.
3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення.
4. Ви психічно здорові.
5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики.
6. За дві години до здачі крові ви не курили.
7. Ви виспалися, відпочили, поснідали.
8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися спеціальної дієти.

Як харчуватися перед здачею крові.

Режим харчування має деякі особливості. Напередодні здачі крові необхідно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирне м'ясо і рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво) . Можна вживати нежирне відварене м'ясо і рибу, каші, картоплю, макарони, відварені і сирі овочі і фрукти, соки, кисіль, компот, житній хліб. За два дні до здачі крові не вживати спиртне.

Здавати кров на еритроцитарну масу і плазму можна не частіше одного разу на 60 днів. Здавати кров на тромбоконцентрат можна не частіше одного разу на 14 днів.

З крові, яку Ви здали в Пункті переливання крові, зроблять ер- масу і плазму. Ці похідні крові необхідні під час операції, а також у деяких випадках при низьких аналізах після хіміотерапії, коли організм вже не в змозі самостійно впоратися. При низькому падінні тромбоцитів у крові дитини, необхідний донор на тромбоконцентрат. На протязі декількох годин за допомогою сепаратора крові з вашої крові візьмуть тільки тромбоцити безпосередньо в сепараторної дитячого відділення. Ця похідна крові зберігається не більше п'яти днів і здається для конкретної дитини при потребі і особистій домовленості. Безпосередньо перед забором крові на тромбоконцентрат бажано випити чай, сік.
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments