>

Лінія паліатив.

19 Листопада 2021

Пост вдячності.
Ірина Сергіївна педіатр невеличкого села на Житомирщині. Артем став першою дитиною під її наглядом з онкологічним діагнозом. Хлопцю 16 років та майже рік агресивного лікування. Але хвороба виявилася агресивнішою. Родина повернулася додому під спостереження педіатра - на паліатив. Це перше паліативне супроводження Ірини Сергіївни.

Найчастіше місцеві педіатри не знають що робити та як допомогти дитині на останньому етапі життя. Допомогти ефективно - щоб не відчував болю та інших неприємних симптомів.

- Чотири таблетки Морфіну на один раз? Це ж забагато. Але добре, я випишу.
- Ще й Лірику? А це не буде багато?
- Сибазон? Ну добре, я все розумію...

Ірина Сергіївна, дякуємо за довіру до рекомендацій наших консультантів. Наш підопічний Артем мав змогу отримувати всі необхідні ліки до останнього дня з ефективним знеболенням та контролем інших симптомів.

Дякуємо лікарям первинки, що незважаючи на свої страхи та упередження дослухаються до батьків та консультантів Лінії паліатив.

При отриманні паліативної допомоги родині вкрай важливо розуміти, що дитина не відчуває болю, задухи та інших симптомів. Все це можливо контролювати за допомогою лікарських засобів, здебільше рецептурних.

Співпраця і порозуміння з лікарем первинної ланки є вкрай важливим та необхідним! Ми вже відчули це.

Наша мета максимально полегшити страждання пацієнта, а не нашкодити йому великими дозами опіатів та інших препаратів. Навіть, якщо лікарям, які ніколи не стикалися з онкохворими дітьми на термінальній стадії хвороби, здається, що така доза може зашкодити, а то й вбити пацієнта. Це все міфи.

В цивілізованих країнах є таке поняття - індекс якості смерті. Він включає в себе знеболення, симптоматичну терапію, догляд, духовну підтримку. В Україні він нижчий ніж у деяких країнах Африки.     

p.s. Імена в історії змінено. Дитини не стало у жовтні 2021 року.

Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments