>

Esper Hand

18 Листопада 2022

Український протез Esper Hand потрапив на обкладинку TIME як один з 200 кращих винаходів 2022 року. «Найважливішою технологією, розробленою в найближчі 30 років, буде електроніка всередині людського тіла», – говорить генеральний директор і співзасновник Esper Bionics – українець Діма Газда. Його стартап розробляє протези для кінцівок. До електроніки в тілі ще далеко. Єдиний готовий продукт – «розумна» роборука Esper Hand вагою 380 г. Протез має 24 датчики, які вловлюють та обробляють м’язову активність і мозкові імпульси, щоб активувати дію в руці. Розробники стверджують, що обмін інформацією між пристроєм та людським мозком йде через нейрокомпʼютерний інтерфейс. З часом протез починає «розуміти» часто повторювані алгоритми людських рухів та вчиться їх передбачати.

Стартап офіційно запустився у 2019 році. У нього троє співзасновників – лікар-дерматолог Дмитро Газда, фінансистка за освітою Анна Белеванцева та розробник Ігор Ільченко. У команді два десятки людей. Основна розробка – в Україні. Частина співробітників працює у Берліні, відділ продажів і фаундери – у Нью-Йорку.

Сьогодні Esper Hand представлений у двох розмірах: жіночий (S) та чоловічий (L). Компанія готується створити ще два: середній, що відповідатиме розміру M, та дитячий.

Протез заряджається, як звичайний мобільний телефон. Одного заряду може вистачити на день активного користування або декілька днів спокою. Компанія надає два роки гарантії.

Підлітки від 14 років можуть уже користуватися протезами Esper Bionics. З молодшими дітьми історія складніша. Їм потрібен спеціальний культеприймач. Esper Bionics не займається виготовленням культепримайчів. Це робота протезних клінік. Але в компанії замислюються над тим, щоб у розробку нових продуктів додати й дитячий культеприймач, який підлаштовуватиметься під розвиток дитини.

Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments