>

Засідання Асоціації

9 Жовтня 2021

Ми є членами Української асоціації дитячих онкогематологів. Дуже приємно бути у великому колі лікарів з усієї України. В колі людей, яких поважаєш, які самовдосконалюються, обмінюються досвідом, знайомляться з досягненнями, щоб якісно допомагати своїм пацієнтам. Сьогодні, на науково-практичній конференції різнобічно говорили про імунодефіцитні стани, генетичну діагностику, нове у профілактиці, діагностиці та лікуванні грибкових інфекцій, профілактиці інфекційних ускладнень, імунній тромбоцитопенії, тромбофілії та інше.

Тези з дещо корисного для нас:

Наші діти мають преморбітний імунодефіцит від самого початку, якщо встановлено діагноз. Інтраморбітний вторинний імунодефіцит після хіміотерапії. Важкий комбінований вторинний імунодефіцит після інтенсивної хіміотерапії, таргетної терапії, ТКМ.

Попередження інфекцій у домашньому оточенні, у лікарні, є важливим у веденні імуносупресованої дитини, яка отримує лікування. Наші діти чутливі до звичайних інфекцій. Ризик для наших дітей - мукозит, антимікробні агенти, низька кислотність шлункового соку, порушення моторики кишечника, наявність судинного катетеру, дефіцит гуморального і клітинного імунітету. Ризик також є від команди, яка працює з дитиною та багаторазових госпіталізацій.
Важливо - гігієна пацієнта (ретельне миття тіла, ретельна та часта обробка роту під час хіміотерапії), безпечна їжа та напої (перед вживанням поставте їжу на п'ять хвилин до микрохвильовки), гігієна рук та безпечний судинний доступ, безпечна кров, безпечне середовище надання допомоги (ретельне прибирання та відповідна дезінфекція, обробка білизни, не тримати живі квіти в вазах та рослини у горщиках), безпечні повітря та вентиляція, заходи ізоляції, доступність мікробіологічних лабораторій та основних антиінфекційних матеріалів для їх введення.

Лікарям - як щось йде не так в лікуванні, звертайтеся до імунологів та збирайте анамнез родини.
При грибкових інфекціях - Воріканазол має багато побочних наслідків, добре себе зарекомендував Посаканазол.
У препаратів має бути не тільки біоеквівалентність з референтним препаратом, а й клінічна ефективність.
Гайдлайн, протокол, стандарт в лікуванні. У нас часто плутають ці поняття. Гайдлайн - документ, що не потребує доведення. Протокол лікування - має якусь експериментальну гілку, має щось впровадити нове. Стандарт - поняття, що відповідає гайдлайну.

Рекомендації від імунолога щодо вакцинування нашх дітей від ковід - вакцинувати. Хіба що може бути не повний ефект відповіді, не буде діяти в повній мірі. Тому, обов'язково вакцинуватися родині!

Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments