Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Пецоляк Марія
Пецоляк Марія
10 серпня 2000 р.н.
Івано-Франківська обл., Долинський р-н, с.Поляниця
Діагноз: пухлина заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Надія

У лютому 2017 року звернулися до фельдшера зі скаргами на сильні болі під час критичних днів. З підозрою на апендицит, дівчинку направили до районної лікарні. На УЗД виявили новоутворення. Припустили кісту яєчника і направили в обласну лікарню. Батьки повезли доньку в Прикарпатський центр репродукції. Після МРТ і консультації з обласним онкологом, направили в НІР. З серпня 2017 року Марія поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Ощадбанк
Поповнення карти 5167 4900 3245 3962
Одержувач: Пецоляк Надія Іванівна
Кольцов Сергій
Кольцов Сергій
8 липня 2003 р.н.
м. Кропивницький (Кіровоград)
Діагноз: остеосаркома правої великої гомілкової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Катерина

Перед новорічними святами хлопчик забив ногу при падінні на льоді. Зі скаргами на болі через пару днів звернулися до травмпункту. Оглянувши, доктор визначив забій м'яких тканин і рекомендував компреси. Бачачи, що дитина накульгує, після новорічних вихідних 2017 року, звернулися до травматолога в поліклініці. Тиждень, за призначенням, прикладали мазь та спиртові компреси. Нога перестала нормально розгинатися. В кінці січня, на слизькій дорозі, хлопчик знову впав на коліно. Коліно розпухло і батьки викликали швидку допомогу. Хлопчика госпіталізували в обласну лікарню. Зробили рентген, виявили новоутворення. Санавиацією доставили дитину до Києва. З лютого 2017 року Сергій почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Олексієнко Богдан
Олексієнко Богдан
17 січня 2016 р.н.
Черкаська обл., Лисянський р-н, с.Семенівка
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Любов

У червні 2016 року, купаючи дитину, мама виявила якесь ущільнення в боці. Стали спостерігати і помітили, що ущільнення почало збільшуватися, а дитина стала неспокійною, іноді підвищувалася температура тіла, до того ж різалися зубки. Звернулися до педіатра в районну лікарню. Зробили УЗД і хлопчика направили в обласну. У онковідділенні зробили КТ і направили в НІР. З липня 2016 року Богдан почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4996 4239 7549
Одержувач: Олексієнко Любов Леонідівна
Стаценко Владислав
Стаценко Владислав
18 грудня 2012 р.н.
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: нейробластома середостіння
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Олена

В середині січня 2016 року хлопчика госпіталізували з ангіною. Незабаром, після курсу лікування, дитина почала скаржитися на болі в коліні. Звернулися до лікаря і пройшли курс лікування ускладнення - «артрит». В середині лютого дитині знову стало погано, не вставав на ніжки, трималася підвищена температура тіла. Батьки повезли сина в обласну лікарню. Призначили гормонотерапію і лікарі вирішили ретельніше обстежити дитину. З підозрою на лейкоз направили в гематологію. Пункцію кісткового мозку брали тричі. Аналіз дивилися в Києві. Лейкоз не підтвердився, але визначили, що до кісткового мозку надходять клітини метастаз. З березня 2016 року Владислав поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 5167 9855 6002 8086
Одержувач: Стаценко Олег Олександрович
Погрібний Артем
Погрібний Артем
16 червня 1999 р.н.
м. Рівне
Діагноз: ембріональна карцинома лівого яєчка
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Тетяна

У вересні 2015 року дитина почала скаржитися на болі в яєчку. Уролог призначив антибіотики. Після місяця лікування болі поновилися, яєчко було злегка збільшеним. Ще через два тижні з'явилися скарги на болі в животі. Після УЗД хлопчика направили на консультацію в НІР. КТ, УЗД, біопсія, підтвердили злоякісність процесу. У листопаді видалили яєчко і 6 курсів хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. Через півроку після закінчення лікування з'явилися болі в попереку. Погріли і хворіти перестало. Буквально відразу ж хлопчик перехворів грипом. Болі поновилися і посилилися. Приїхали на чергову перевірку і на обстеженні запідозрили метастаз в заочеревинному просторі. На консультацію в НІР приїхали тільки через місяць. Не хотілося вірити в існування метастазу. Розписали хімію і два курси хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З березня 2017 року Артем поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 5168 7573 1841 4549
Одержувач: Погрібна Тетяна
Гарматюк Світлана
Гарматюк Світлана
16 листопада 2016 р.н.
Хмельницька обл., Волочиський р-н, с. Бальківці
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Соломія

У сім місяців звернулися до педіатра зі скаргами на опухле око. Поки чекали всіх результатів аналізів, то око почало косити. У окуліста не виявилося всієї необхідної апаратури для обстеження і дівчинку повезли в сусідню обласну лікарню. Після УЗД, КТ, МРТ, з підозрою на ураження окорухаючого нерва, печінки та селезінки, дитину направили в НІР. З червня 2017 року Світлана почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7426 0791 0712
Одержувач: Гарматюк Соломія
Христов Саша
Христов Саша
20 травня 2013 р.н.
Одеська обл., Болградський р-н, с.Орєховка
Діагноз: ПНЕТ кісток малого тазу
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Євгенія

У січні 2017 року звернули увагу, що дитина почала кульгати. Мама оглянула сина і виявила збільшений лімфовузол в паху. Звернулися до хірурга в районну лікарню. Зробили рентген, припустили хворобу Пертеса та направили в лікарню в Ізмаїлі. Дитині встановили «артралгію правого колінного суглоба» і призначили лікування. Тиждень лікування тільки погіршив стан. Приїхали в обласну лікарню. З підозрою на хворобу Пертеса почали обстеження. Зробили КТ малого тазу і направили в НІР. З березня 2017 року Саша почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Пасько Надія
Пасько Надія
23 липня 2004 р.н.
м.Хмельницький
Діагноз: саркома Юінга правої малогомілкової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Клавдія

У жовтні 2016 року дівчинка отримала удар баскетбольним м'ячем по нозі. Кілька днів протималася припухлість і все зійшло. У грудні довелося серйозно перехворіти грипом. На місці удару з'явилося ущільнення. Звернулися до травматолога в міську лікарню. Зробили рентген, КТ і виявили новоутворення. В середині грудня зробили відкриту біопсію. За гістологією встановили діагноз і з лютого 2017 року Надя розпочала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7573 1962 1233
Одержувач: Пасько Клавдія Сергіївна
Кобилян Маша
Кобилян Маша
15 жовтня 2015 р.н.
Одеська обл., м.Котовськ
Діагноз: нейробластома
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Юлія

З середини серпня 2016 року дівчинка перестала тримати голову. Звернулися до міської лікарні. Встановили «шийний міозит», призначили зігріваюче лікування. Через три дні дитина перестала рухати лівою рукою. Звернулися в обласну лікарню. Після півтора тижні обстеження, встановили той же діагноз, виявили низький рівень гемоглобіну в крові і відправили додому приймати препарати заліза. Через тиждень дівчинка перестала рухати правою рукою. Знову приїхали в міську лікарню. Лікар виписав направлення в будь-яку лікарню Києва. Батьки зверталися і в Інститут нейрохірургії, і в ПАГ, і в НІР. Приїхали в ОХМАТДИТ, де взяли біопсію, обстежили і в середині вересня прооперували. Після гістологічного дослідження, направили в НІР. З вересня 2016 року Маша поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Ощадбанк
Поповнення карти 4149 4996 4259 3691
Одержувач: Кобилян В'ячеслав Володимирович
Соєнко Олександра
Соєнко Олександра
7 квітня 2014 р.н.
м. Запоріжжя
Діагноз: медуллобластома задньочерепної ямки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Тетяна

У лютому 2016 року батьки звернули увагу, що дівчинка якось дивно хилить голову вліво і є невпевненість в ході. Звернулися до поліклініки. Після консультацій з хірургом, травматологом, невропатологом, дитину направили до обласного травматолога. Підозрюючи, що у дівчинки підвивих шийного хребця (атланта), одягли бандаж. Через три дні стан погіршився, дитина не могла ходити. Через знайомих звернулися до невропатолога, зробили МРТ, виявили новоутворення, госпіталізували і на початку квітня дівчинці частково видалили пухлину. Через півтора місяці відновлення почали хіміотепарію. На блоки з метатрексатом Саша приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Укрсиббанк
Поповнення карти: 4073 6430 0629 4335
Одержувач: Соєнко Тетяна Борисівна
Рисінський Андрій
Рисінський Андрій
25 червня 2005 р.н.
Київська обл., с. Дмитрівка
Діагноз: саркома Юінга лівої малогомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Тетяна

У жовтні 2016 року у дитини опухла нога. Приїхали в Охматдит. Тиждень лікували остеомієліт. Покращення не було. Зробили КТ і направили на консультацію в НІР. З листопада 2016 року Андрій почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Мартиненко Владислав
Мартиненко Владислав
21 січня 2005 р.н.
м. Київ
Діагноз: остеосаркома лівої великої гомілкової кістки
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Олена

Хлопчик активно катається на скейті, а в квітні 2017 року розпочав кульгати. Звернулися в приватну клініку до хірурга-ортопеда, який на півтора місяці прописав мазь. Через місяць такого лікування, поліпшення не було і з'явилося ущільнення. Звернулися в іншу приватну клініку. З підозрою на пухлину, дитину направили на консультацію в НІР. Після обстеження, біопсії, встановили діагноз і з липня 2017 року Владислав поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Данишенко Софія
Данишенко Софія
26 листопада 2010 р.н.
Івано-Франківська обл., Снятинський р-н, с. Олешків
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Лариса

У березні 2017 року помітили у дитини в сечі кров. Звернулися до поліклініки, зробили УЗД і виявили новоутворення. В обласній лікарні дівчинці повторили УЗД, взяли аналізи. Обстеження на КТ треба було довго чекати. Щоб не втрачати час, батьки привезли доньку в НІР. З квітня 2017 року Софія почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7450 1166 7539
Одержувач: Данишенко Василь Дмитрович
Кваснюк Софія
Кваснюк Софія
1 квітня 2014 р.н.
Рівненська обл., Здолбунівський р-н, с.Кунін
Діагноз: нейробластома
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Іванна

На початку травня 2017 року у дитини поступово почали з'являтися синці під очима. В цей же час дівчинка захворіла на бронхіт. Здали аналізи, виявили низький рівень гемоглобіну. Через два тижні аналізи здали повторно і виявили всі показники нижче норми. Обстежили на УЗД, МРТ і ніяк не могли встановити діагноз. Дитину перевели в онкогематологію, зробили пункцію, виявили атипові клітини і направили в НІР. Після обстеження, з кінця червня 2017 року Софія поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Акопян Аліса
Акопян Аліса
4 лютого 2013 р.н.
Херсонська обл., м. Каховка
Діагноз: білатеральна пухлина Вільмса
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Гаяне

В середині травня 2016 року у дитини почалися проблеми зі здоров'ям - чотири рази ангіна з високою температурою, запор. Аналіз крові був то поганим, то в межах норми. В кінці червня, відпочиваючи на природі, батьки звернули увагу, що у дочки асиметричний живіт. Показалися лікарю, який направив в обласну лікарню. На УЗД виявили новоутворення нирок. Після тижня обстеження в онкогематологічному відділенні, дівчинку направили в НІР. Після обстеження, біопсії, встановили діагноз і з жовтня 2016 року Аліса поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4978 7033 9134
Одержувач: Акопян Гаяне Едуардівна
Кільо Саша
Кільо Саша
4 серпня 2008 р.н.
м. Тернопіль
Діагноз: саркома Юінга нижньої щелепи і крило-піднебінної ямки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Леся

У січні 2017 року звернулися до стоматолога зі скаргами на припухлість біля зуба. За місяць лікування - зуб видалили, дренаж стояв, але припухлість на обличчі так і не сходила. Робили панорамний знімок щелепи, рентген голови - нічого тривожного лікарі не бачили. З підозрою на кісту, хлопчика направили до лора в обласну лікарню. Провели обстеження на КТ і направили до Києва, в щелепно-лицьову хірургію. Дитину почали вже було готувати до операції, чекали дозволу від онкологів. Після консультації в НІР, з березня 2017 року Саша почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7572 7001 7595
Одержувач: Кільо Леся Володимирівна
Худан Андрій
Худан Андрій
14 грудня 2009 р.н.
Закарпатська обл., Тячівський р-н, с.Дулово
Діагноз: остеосаркома лівого плеча
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Діана

У листопаді 2016 року дитина почала скаржитися на біль у плечі. Звернулися до районної лікарні, зробили рентген. Хлопчика направили до дитячого ортопеда, а той, у свою чергу, в обласну лікарню. Після консультації з дитячим ортопедом та дитячим онкологом, дитину запропонували госпіталізувати. Ось тільки зібралися оформляти в лікарню без мами. Батьки відмовилися і повезли сина до Києва. Після обстеження, з січня 2017 року, Андрій поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Саранчук Аліна
Саранчук Аліна
19 травня 2001 р.н.
Житомирська обл., Овруцький р-н, с. Ш-Слобода
Діагноз: пухлина правого яєчника
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Тетяна

В середині липня 2017 року помітили, що у дитини збільшився живіт. Звернулися до міської лікарні, зробили УЗД. З підозрою на накопичення рідини, дівчинку направили в обласну лікарню. Після обстеження, виявили пухлину яєчника і направили в НІР. В кінці липня 2017 року Аліна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7551 0461 5170
Одержувач: Саранчук Юрій Миколайович
Сивун Максим
Сивун Максим
24 лютого 2003 р.н.
Запорізька обл., Приазовський р-н, с Дівнинське
Діагноз: остеосаркома лівої великої гомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Галина

В кінці серпня два тижні провели в лікарні за місцем проживання - дитину готували до операції на очах, направляли в Охматдит. В цей же час з'явилися болі в нозі, набряклість, нічні болі. У середині вересня в обласній лікарні зробили рентген, КТ, біопсію і госпіталізували в онкогематологічне відділення. П'ять курсів хіміотерапії провели за місцем проживання. Кістка руйнувалася, трапився патологічний перелом. З квітня 2017 року Максим поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5167 9856 6014 2522
Одержувач: Сивун Галина Іванівна
Шкулка Єва
Шкулка Єва
1 серпня 2013 р.н.
Луганська обл., м. Антрацит
Діагноз: кістозно-солідна гліома хіазми зорових нервів
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Олеся

У півроку батьки звернулися до педіатра зі скаргою на коливальний рух правого ока у дитини. З підозрою на «ністагм» направили до невролога. За результатами МРТ встановили діагноз і дівчинка протягом двох років спостерігалася в Інституті нейрохірургії ім. Ромоданова. У зв'язку з тим, що пухлина неоперабельна, дитину консультували і в НІР. Через півтора року контрольне обстеження на МРТ показало збільшення ущільнення. Після 12 курсів хіміотерапій з'явилася гідроцефалія. В середині липня проведена ендоскопічна перфорація кісти пухлини. З лютого 2017 року Єва почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Ощадбанк
Поповнення карти 5167 4901 7720 6654
Одержувач: Шелест Олеся (мама)

Події

АртСтудія.
22-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні з Тетяною Мариняк робили осьминіжків. Задля цього...
Чаювання.
21-09-2017

Чаювання.

А у нас "Чаювання" з Катериною Хливнюк. І в гостях у нас Таня...
Дивовижне малювання.
20-09-2017

Дивовижне малювання.

Сьогодні малювали з Тетяною Дубицькою в техніці...
Дивовижне малювання.
19-09-2017

Дивовижне малювання.

А ми сьогодні під керівництвом Наталії Халецької малювали на...
Вовняні фантазії.
18-09-2017

Вовняні фантазії.

Сьогодні зі Світланою Марченко робили янголят з вовни. Але...
АртСтудія.
17-09-2017

АртСтудія.

Виявляється, якщо дуже захотіти, то стильну прикрасу можна...
АртСтудія.
15-09-2017

АртСтудія.

Катерина Хливнюк запропонувала сьогодні пофантазувати над...
Кінофойє.
14-09-2017

Кінофойє.

Сьогодні ми в королівстві сов. Ловимо потік та воюємо зі злим...
Гості.
13-09-2017

Гості.

Сьогодні Олена Томенко привела до нас в гості двох чарівних...
АртСтудія.
12-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні з фетру створювали дизайнерські брошки. Юлія Гунько та...
Дивовижні вузлики.
11-09-2017

Дивовижні вузлики.

Разом з Ольгою Лукаш плели незвичайні браслетики. Справа це...
АртСтудія.
10-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні разом з Мариною Дмитренко ми знайомились з новою...
АртСтудія.
08-09-2017

АртСтудія.

У цей день нашими стараннями затанцювали восьминіжки на...
Гості.
08-09-2017

Гості.

Понад сто повітряних кульок здатні навіяти відчуття свята. Мати...
Чаювання.
07-09-2017

Чаювання.

Сьогодні чаювали з Катериною Хливнюк. Застосовуючи метафоричні...
Дивовижне малювання.
06-09-2017

Дивовижне малювання.

А у нас котодень! В техніці правопівкульного малювання...
АртСтудія.
05-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні під керівництвом Юлії Гунько створювали пухнастих...
АртСтудія.
04-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні наповнили відділення барвистими райськими птахами,...
Дивовижне малювання.
03-09-2017

Дивовижне малювання.

З Тетяною Дубицькою в техніці правопівкульного малювання...
АртСтудія.
01-09-2017

АртСтудія.

Сьогодні з Наталією Халецькою створювали янголят. У свій виріб...

Акції

Нога має свою ціну
Нога має свою ціну Діма єдина та довгоочікувана дитина в родині. Він народився від великого кохання, яке триває досі та додало турботи й поваги у відносини. Життя примушує долати перешкоди. П ять років тому зі скаргами дитини потрапляли не до тих лікарів, потім лікували рак кістки в Києві, рятували ногу в Харкові, а потім до домівки прийшла війна. Парубок потребує заміни ендопротезу, щоб не прийшлося ампутувати ногу. Та виявилося, що перебуваючи з онкологічним діагнозом в зоні військового конфлікту, ти нікому не потрібен. Це наслідки не військових дій. Отож, нам вирішувати українець він, чи...
Далi
Врятувати неможливо ампутувати. Кому ставимо ми
Врятувати неможливо ампутувати. Кому ставимо ми Про що мріє тринадцятирічна дівчинка з Одеси? Її мрія коштує стільки ж скільки коштує Mersedes-Benz. Тільки ця мрія дозволить не шикувати роз їжджаючи, а ходити, танцювати, радіти життю. Проблеми почалися з жовтня 2012 року, коли виявили не зрозумілий синець, а через рік встановили рак кістки. Агресивне лікування, п ять операцій. Вона все витримала. Вже четвертий рік ремісії, але боротьба за ногу продовжилася. Лєру готують до встановлення німецького модульного ендопротезу. Операцію треба встигнути зробити в травні-червні цього року. ПІБ: Франко...
Далi
Зробити впевнений крок
Зробити впевнений крок Аню не переговорити. Вона поспішає навчитися всьому. Хоче бути лікарем. Не боїться нічого і не вміє себе жаліти. Активні заняття танцями з шести років, навантаження, виступи, призові місця. Хто б міг подумати, що якийсь забій об кут стола запустить появу новоутворення і доведеться рятувати ногу від ракової пухлини. Пройшла лікування та операції, лишилася живою та життєрадісною. Ось ще б ходити впевнено. ПІБ: Волкова Анна Сергіївна, 29.04.2000 р.н. Місто Харків Діагноз: остеогенна саркома н/3 правої стегнової кістки, ендопротезування Mutars Вартість ендопротезу: 560...
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments