Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Соловйова Анна
Соловйова Анна
15 липня 2012 р.н.
Херсонська обл., Алешковский р-н, с. Подо-Калинівка
Діагноз: злоякісна пухлина
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Олена

На початку грудня 2017 року батьки помітили, що дочка при ходьбі тягне ліву ногу. Дівчинка сказала, що впала й болить нога. На наступний день у дитини перестали рухатися ноги. Звернулися до невропатолога в обласну лікарню. Провели різнобічне обстеження, висувалося багато діагнозів. Після консиліуму, з підозрою на саркому направили в НІР. З грудня 2017 року Ганна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7556 0306 2254
Одержувач: Кириченко Валерій Павлович (дідусь)
Герасимович Олександра
Герасимович Олександра
17 лютого 2011 р.н.
Дніпропетровська обл., Васильківський р-н, смт. Васильківка
Діагноз: саркома Юінга лівої плечової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Тетяна

На початку 2017 року дівчинка почала скаржитися на біль в руці. Вирішили, що це розтягнення зв'язок. Болі не проходили, звернулися до сімейного лікаря. Взяли аналіз на ревмопробу. Отримавши негативний результат, вирішили, що все-таки це розтягнення. У серпні помітили на руці ущільнення. Знову звернулися до сімейного лікаря. Дитину направили в обласну лікарню. Після рентгену, КТ, двох біопсій, встановили діагноз, пройшли один курс хіміотерапії в обласній лікарні за місцем проживання. З листопада 2017 року Саша поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
 
ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 3370 5095
Одержувач: Герасимович Тетяна Миколаївна
Склярова Анастасія
Склярова Анастасія
2 квітня 2014 р.н.
Київська обл., Обухівський р-н, с. Червоне-1
Діагноз: альвеолярна рабдоміосаркома перикарда
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Галина

У червні 2017 року дитині вдома лікували ангіну, виводили ацетон. Дівчинка була слабкою. Звернулися до міської лікарні для УЗД. У перикарді виявили багато рідини і новоутворення під серцем. В середині червня приїхали в Центр кардіології, встановили «гидроперикард з загрозою тампонади серця». Не встигли отримати консультацію онколога, як у дитини зупинилося серце. Реанімація. Понад три доби дівчинка провела під ШВЛ і з штучним серцем. Відкриваючи грудну клітку під час операції, заодно видалили і пухлину. У Центрі кардіології 21 червня почали хіміотерапію. В кінці липня 2017 року Настя поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

УкрСибБанк
Поповнення карти 5169 3048 1041 2892
Одержувач: Повханич Галина Василівна (мама)
Чорноліс Богдан
Чорноліс Богдан
27 січня 2003 р.н.
м. Вінниця
Діагноз: саркома Юінга грудного відділу хребта
Група крові: О(I)Rh(+) 
Мама Олена

Взимку 2017 року хлопчик, послизнувшись, впав на спину. Спина іноді трохи боліла, але дитина ще й професійно займалася стрільбою з лука. До того ж хлопчик активно і швидко почав зростати. У серпні поїхали відпочити на море й до бабусі. Дитина знову почала скаржитися на біль в спині. Оглянули спину і виявили ущільнення біля хребта. Звернулися до знайомих лікарів. Зробили МРТ, побачили якісь тріщинки. У цей час дитина одномоментно вже не може керувати однією ногою. Зробили КТ, проконсультувалися з нейрохірургом і хлопчика госпіталізували. В середині серпня зробили операцію і матеріал віддали на гістологію. Діагноз намагалися встановити кілька лабораторій. Одна з них побачила атипові клітини. У цей час, на початку вересня, дитина вже ходить після операції. Гістологію переглянули кілька фахівці, встановили діагноз. У хлопчика віднімаються ноги. Госпіталізують в онковідділення і починають хіміотерапію. З листопада 2017 року Богдан поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4378 5548 7904
Одержувач: Чорноліс Олена Андріївна
Заїка Артем
Заїка Артем
14 січня 2014 р.н.
Сумська обл., м. Глухів
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Олена

З кінця квітня 2016 року дитина почала прокидатися ночами, з'явилася пітливість, втома, підвищена температура тіла. Звернулися в поліклініку до педіатра. Встановили «гастрит» і почали антибіотикотерапію. Після місяця лікування хлопчик почав періодично скаржитися на болі в тазу, слабкість, болі в животі. У поліклініці зробили УЗД, але на старому апараті і побачили роздутий кишечник. Після консультації з ортопедом, зробили рентген тазостегнових суглобів і повторили УЗД на новому апараті. Виявили новоутворення і дитину направили в обласну лікарню, а звідти, після КТ, в НІР. З червня 2016 року Артем поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Лащенко Кароліна
Лащенко Кароліна
26 липня 2013 р.н.
Полтавська обл., Кременчуцький р-н, с. Недогарки
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома малого таза
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Вікторія

У середині квітня 2015 батьки звернулися в районну лікарню зі скаргами на те, що помітили якесь ущільнення, яке з'являється, коли дитина тужиться. Лікар оглянув дівчинку і нічого не виявив. Незабаром на памперсі батьки знайшли шматочок чогось. Звернулися в приватну поліклініку. Лікар зідзвонився з колегами з обласної лікарні та батькам було рекомендовано звернутися до Охматдиту. З Охматдиту дитини відразу направили в НІР. Після обстеження, розписали протокол лікування і чотири курси хіміотерапії дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З вересня 2015 року Кароліна продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Севастьянов Олександр
Севастьянов Олександр
6 грудня 1995 р.н.
Хмельницька обл., м. Дунаївці
Діагноз: хондросаркома правої стегнової кістки
Группа крови: А(II) Rh(-)
Мама Віта
Писар Святослав
Писар Святослав
17 червня 2013 р.н.
Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н, смт. Перегінське
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома малого тазу
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Христина
Пецоляк Марія
Пецоляк Марія
8 вересня 2000 р.н.
Івано-Франківська обл., Долинський р-н, с.Поляниця
Діагноз: пухлина заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Надія

У лютому 2017 року звернулися до фельдшера зі скаргами на сильні болі під час критичних днів. З підозрою на апендицит, дівчинку направили до районної лікарні. На УЗД виявили новоутворення. Припустили кісту яєчника і направили в обласну лікарню. Батьки повезли доньку в Прикарпатський центр репродукції. Після МРТ і консультації з обласним онкологом, направили в НІР. З серпня 2017 року Марія поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Ощадбанк
Поповнення карти 5167 4900 3245 3962
Одержувач: Пецоляк Надія Іванівна
Войналович Єгор
Войналович Єгор
20 жовтня 2016 р.н.
Київська обл., м. Бровари
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Олена

На початку 2017 року у дитини з'явився висип. Викликали педіатра додому. Оглядаючи хлопчика, лікар виявив ущільнення. Зробили УЗД і направили дитину в Охматдит. Після обстеження, консультації з НІР, в січні хлопчика прооперували в хірургії новонароджених клініки Охматдит. Гістологію перевіряли і переперевіряли з місяць. Встановили діагноз і з березня 2017 року, Єгор поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 4149 4978 3161 7479
Одержувач: Войналович Олена Юріївна
Мартиненко Владислав
Мартиненко Владислав
21 січня 2005 р.н.
м. Київ
Діагноз: остеосаркома лівої великої гомілкової кістки
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Олена

Хлопчик активно катається на скейті, а в квітні 2017 року розпочав кульгати. Звернулися в приватну клініку до хірурга-ортопеда, який на півтора місяці прописав мазь. Через місяць такого лікування, поліпшення не було і з'явилося ущільнення. Звернулися в іншу приватну клініку. З підозрою на пухлину, дитину направили на консультацію в НІР. Після обстеження, біопсії, встановили діагноз і з липня 2017 року Владислав поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Дросова Дар'я
Дросова Дар'я
09 жовтня 2008 р.н.
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: медуллобластома правої гемісфери мозочка головного мозку
Група крові: О(I)Rh(+)
Мама Наталя

Взимку 2017 року дівчинка почала скаржитися на часті головні болі, ночами з'явилася блювота. Звернулися до поліклініки. Лікар припустив ротавірус та призначив лікування. Звернення до лікаря тривали, то зі скаргами на нирки, то ГРВІ. Через півтора місяці після курсу лікування блювання відновилося. Лікували отруєння. У березні 2018 року сильно набрякли руки й ноги. Звернулися в поліклініку до ендокринолога й невропатолога. Здали аналізи на гормони та зробили рентген черепа, який показав відхилення, але лікарі переконали, що це така будова. У дівчинки почалася трястися рука, призначили заспокійливе. Незабаром дитина знову перехворіла ГРВІ та почалася трястися рука, косити очко і з'явилася часта блювота. Батьки відвезли дочку в районну лікарню. Зробили МРТ й виявили новоутворення. Госпіталізували в нейрохіругію обласної лікарні. Після видалення пухлини, гістології, встановили діагноз та направили в НІР. З травня 2018 року Даша поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7554 2660 3805
Одержувач: Дросова Наталя
Кравченко Катя
Кравченко Катя
11 листопада 2010 р.н.
Чернігівська обл., м.Прилуки
Діагноз: інфантильна гемангіоендотеліома скроневої області
Група крові: А (II) Rh (-)
Тато Віктор

На початку січня 2018 року батьки звернули увагу, що обличчя доньки стало асиметричним. Звернулися до невропатолога, який встановив «неврит лицьового нерва» та призначив лікування. Після трьох тижнів лікування, перекіс не пройшов, але ще турбувало, що дитина не давала чистити вушка. Звернулися за консультацією до лора. Лікар виявив новоутворення розміром з горошину, схожим на чужорідне тіло. Дівчинку оглянули в Охматдиті й направили в Інститут нейрохірургії. Після обстеження, дитину направили в Інститут отоларингології, де тиждень обстежували та знову направили в Інститут нейрохірургії. В середині лютого пухлину частково видалили. Через місяць виписали й батьки привезли доньку в НІР. Лікарі вирішили перевірити ще раз гістологію - направили блоки в Італію, а дитину відпустили додому. Але через три дні батьки привезли дівчинку в НІР - пухлина почала рости. Знову Інститут нейрохірургії, де підтвердили, що не можуть провести операцію. Знову Інститут отоларингології, де зважилися робити операцію спільно з нейрохірургами, але після консиліуму відмовилися. Дитині взяли повторну гістологію і з квітня 2018 року Катя поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4731 2191 0302 4422
Одержувач: Кравченко Віктор
Коптякова Владислава
Коптякова Владислава
16 листопада 2013 р.н.
Дніпропетровська обл., м. Нікополь
Діагноз: нейробластома лівого наднирника
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ольга

У березні 2017 року, після щеплення, у дитини піднялася температура тіла, почалася блювота. Викликали бригаду швидкої допомоги і з підозрою на перитоніт госпіталізували в обласну лікарню. Після операції обстежили, виявили новоутворення та перевели в хірургічне відділення на онкогематологічні ліжка. Взяли біопсію й направили в НІР. За результатами гістології розписали протокол лікування і чотири курси хіміотерапії дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. У вересні дитину прооперували. З жовтня 2017 року Владислава продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 1631 3107
Одержувач: Коптякова Ольга Юріївна
Прокопчук Тимофій
Прокопчук Тимофій
27 грудня 2015 р.н.
Рівненська обл., Березнівський р-н, с.Білка
Діагноз: атипова тератоіднио-рабдоідная пухлина (АТРО) головного мозку
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Марія

У грудні 2015 року помітили, що дитина не активна, не стає на ніжки, голову хилить в бік. Звернулися до педіатра, який сказав, що всі рефлекси в нормі. Батьки наполягли на направленні в обласну лікарню. Зробили УЗД голови і з підозрою на гідроцефалію направили до нейрохірурга. Зробили МРТ, яке показало наявність новоутворення. Направили до Києва. В Інституті нейрохірургії під час операції видалили 70% пухлини, встановили шунт і з діагнозом «медуллобластома» направили на хіміотерапію за місцем проживання. Батьки повезли дитину на лікування до Білорусі. Встановили АТРО-пухлину. Після чотирьох курсів хіміотерапії пухлина продовжувала рости. Повернулися в Україну і пройшли променеву терапію в Рівненському обласному онкологічному диспансері. МРТ показало зменшення пухлини. З вересня 2017 року Тимофій продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Смерека Віка
Смерека Віка
30 травня 2003 р.н.
Закарпатська обл., Іршавський р-н, с.Брід
Діагноз: злоякісна шванома горла
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Мар'яна

У лютому 2018 року дівчинка почала скаржитися на біль в горлі. Припустивши ангіну, самі почали лікування. Через тиждень ситуація не покращилася і звернулися до лора. З підозрою на абсцес дитину направили в обласну лікарню. У лор-відділенні взяли біопсію й відпустили додому. Результат чекали два тижні. З підозрою на пухлину направили в НІР. Після обстеження та повторної гістології, з березня 2018 року Віка поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4978 4525 8351
Одержувач: Смерека Мар'яна Василівна
Кільо Саша
Кільо Саша
4 серпня 2008 р.н.
м. Тернопіль
Діагноз: саркома Юінга нижньої щелепи і крило-піднебінної ямки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Леся

У січні 2017 року звернулися до стоматолога зі скаргами на припухлість біля зуба. За місяць лікування - зуб видалили, дренаж стояв, але припухлість на обличчі так і не сходила. Робили панорамний знімок щелепи, рентген голови - нічого тривожного лікарі не бачили. З підозрою на кісту, хлопчика направили до лора в обласну лікарню. Провели обстеження на КТ і направили до Києва, в щелепно-лицьову хірургію. Дитину почали вже було готувати до операції, чекали дозволу від онкологів. Після консультації в НІР, з березня 2017 року Саша почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7426 0528 8905
Одержувач: Кільо Леся Володимирівна
Волошина Анастасія
Волошина Анастасія
28 квітня 2005 р.н.
Закарпатська обл., Берегівський р-н, с.Квасово
Діагноз: саркома Юінга м'яких тканин правого стегна
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Наталя

У травні 2016 року дівчинку вдарили в школі по нозі. Нога відразу ж опухла, дитину відпустили додому. На наступний день набряклість не зійшла і батьки звернулися в районну лікарню. Зробили рентген і дівчинку направили в обласну лікарню. Зробили пункцію, яка не показала нічого тривожного. Дитину направили додому з рекомендаціями робити компреси. Два місяці такого лікування не поліпшили ситуацію, навпаки припухлість ущільнилася. Зробили КТ, УЗД і хірург направив на консультацію до дитячого онколога. Онколог дав висновок, що показань для онкології немає і призначив місяць робити нагрівають компреси. Дівчинці стало трохи краще, у вересні з усіма пішла в школу. У жовтні ущільнення знову збільшилося. Приїхали в обласну лікарню в Ужгороді, де в дитячій хірургії гематому вирізали. Через два місяці ущільнення знову з'явилося, але лікарі переконували, що це через навантаження, рекомендували гріти. Після новорічних свят дитину таки направили в Охматдит. З хірургії Охматдиту відразу направили в НІР. В результаті обстеження, підтвердився онкологічний діагноз і виявлено тромб в серці. З січня 2017 року Настя почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

КомІнвестБанк
Поповнення карти 6772 3710 1269 0200
Одержувач: Волошина Наталія
Кілішок Богдан
Кілішок Богдан
27 липня 2012 р.н.
Волинська обл., Маневицький р-н, с. Нові Підцаревичі
Діагноз: нейробластома правого наднирника
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Марія

У лютому 2016 року дитині вирвали зуб у стоматолога і не змогли зупинити кров. Через дві доби вже були в онкогематологічному відділенні обласної лікарні. Прокапали, відновили, взяли пункцію кісткового мозку, зробили КТ. Припустили чотири діагнози та направили в НІР. З березня 2016 року дитина пройшла курс спецлікування. На черговій перевірці в грудні 2017 року виявили рецидив. З січня 2018 року Богдан знову поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 4149 4991 0284 3511
Одержувач: Кілішок Марія Іванівна
Заблоцький Ілля
Заблоцький Ілля
28 січня 2014 р.н.
м. Одеса
Діагноз: медуллобластома 4-го шлуночка головного мозку
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Галина

Вперше блювота та висока температура тіла з'явилися в серпні 2016 року. Протягом трьох місяців дитині встановлювали діагнози і лікували ангіну, мононуклеоз, вітрянку, алергію, бронхіт. Дитину спостерігали в Діагностичному центрі, постійно обстежували, намагалися зрозуміти причину стану. У березні 2017 року хлопчика знову госпіталізували в інфекційне відділення з блювотою. Місяць обстеження - аналізи в нормі, ніякої інфекції немає. Було вирішено виконувати рекомендації вдома. В середині квітня дитині була введена підвищена доза противорвотного препарату. У хлопчика звело очі. За швидкої госпіталізували в реанімацію. У дитини відновилася блювота, став сонним і млявим. Після консультації невропатолога зробили КТ і хлопчика госпіталізували в обласну лікарню з гідроцефалією і підозрою на пухлину. Встановили шунт. Зробили МРТ, проекції, доктор проконсультувався з колегою з Канади і в середині травня, провівши складну операцію, пухлину видалили. На початку червня один курс хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З червня 2017 року курси з метатрексатом Ілля почав проходити у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7427 0191 2267
Одержувач: Звонар Галина Дмитрівна (мама)

Події

АртСтудія.
15-07-2018

АртСтудія.

Папуги бувають різні - сині, жовті, червоні! На столах...
Екскурсія.
15-07-2018

Екскурсія.

Цікавості на сьогодні не закінчилися. Не дарма ми вранці папуг...
АртСтудія.
13-07-2018

АртСтудія.

Якщо ми не можемо поїхати на рибалку, то рибалка приїде до нас!...
Чаювання.
12-07-2018

Чаювання.

Сьогодні у нас спілкування з психологом в форматі чаювання....
Малювання.
11-07-2018

Малювання.

Заняття з правопівкульного малювання сьогодні проводить Карина...
АртСтудія.
10-07-2018

АртСтудія.

Дарина Коротченко навчає нас, як створити витончену ляльку в...
АртСтудія.
09-07-2018

АртСтудія.

До нас сьогодні прилетіли сови! Різнокольорові, з виразними...
Гості.
08-07-2018

Гості.

Зі співами, іграми, майстер-класом, подарунками, фруктами та...
АртСтудія.
08-07-2018

АртСтудія.

Сьогодні створюємо власне місто! Катерина Романенко дала нам...
Кінофойє.
05-07-2018

Кінофойє.

Зручно вмостившись на подушках, смакуємо попкорн і дивимося...
Малювання.
04-07-2018

Малювання.

Щось давно ми шерстю не малювали! Сьогодні Валентина Дубицька...
АртСтудія.
03-07-2018

АртСтудія.

У наших акваріумних рибок з явилися сусіди різноманітні риби,...
Вузлики.
02-07-2018

Вузлики.

Сьогоднішнє заняття для посидючих та терплячих. Під...
АртСтудія.
01-07-2018

АртСтудія.

Смужечка до смужечки охайно виклеюємо барвистого хамелеона....
АртСтудія.
29-06-2018

АртСтудія.

Сьогодні творимо разом з Іриною Зінченко. Виявляється,...
Чаювання.
28-06-2018

Чаювання.

Чаюємо з Катериною Хливнюк та ведемо розмови за життя. Зазвичай...
Крісло.
28-06-2018

Крісло.

Знайомтеся - крісло бажань! Перед тим як сісти, маєте подумати...
Малювання.
27-06-2018

Малювання.

У нас черга правопівкульного малювання. З Мариною Крук...
Битовуха.
27-06-2018

Битовуха.

До відділення передано 100 простирадл, 100 наволочок та 100...

Акції

Котики
Настав час котиків, які заробляють на добрі справи отримуючи нагороди та бали бонусу! Будь котиком - обміняй свій час на допомогу! На допомогу нам! Kotyky.org.ua - перша суспільно-корисна платформа. Заходь, реєструйся, виконуй легке завдання, заробляй "котиків" і допомагай нам! Тепер робити добро зовсім просто, легко і весело! А кожен твій зароблений "котик" - це гривня на добрі справи.
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments