Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Казін Михайло
Казін Михайло
20 листопада 2001 р.н.
м. Рівне
Діагноз: остеосаркома правої плечової кістки
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Віка

У листопаді 2017 року хлопчик вже їхав на змагання з флорболу з періодичними болями в руці. Після повернення звернулися в поліклініку до травматолога. Лікар припустив забій м'язів, але дитина наполягла, що болить по-іншому. Зробили рентген. З коментарями доктора: «Я такого ще не бачив», - направили в обласну лікарню. Після консультації в тубдиспансері, хлопчика направили в поліклініку Охматдиту до онколога. В НІР, після двох біопсій, встановили діагноз. Один курс хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З березня 2018 року Михайло продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 3890 2390
Одержувач: Левчук Вікторія (мама)
Орлов Діма
Орлов Діма
22 червня 2012 р.н.
Сумська обл., м. Дружба
Діагноз: саркома Юінга лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ольга

Три роки дитина спостерігалася у ортопеда в Охматдиті через плоскостопість. У липні 2018 року мама помітила, що син накульгує на ліву ногу. Звернулися до районної лікарні. Зробили рентген, хірург припустив один діагноз, а педіатр - інший. Звернулися до ортопеда в обласну лікарню. Зробили КТ й виявили новоутворення. З серпня 2018 року Діма розпочав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0394 8814
Одержувач: Орлова Ольга Вікторівна
Іванців Іван
Іванців Іван
2 жовтня 1998 р.н.
Тернопільська обл., Бугацкій р-н, с. Жизномир
Діагноз: саркома Юінга лівої малогомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Марія
 
Влітку 2014 року Ваня показав якесь ущільнення на нозі, але воно його абсолютно не турбувало. Хіба мало, хлопчик грає в футбол. Через місяць ущільнення не зникло і поїхали в районну лікарню. Дитину направили в обласну лікарню до ортопеда. Зібрали консиліум лікарів, взяли біопсію, встановили діагноз, направили до Києва. У НІР підтвердили діагноз, взяли повторну біопсію, розписали протокол лікування і три курси хіміотерапії хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання. З лютого 2015 по липень 2016 року Іван пройшов курс спецлікування. На черговій перевірці в листопаді 2018 року побачили щось на легенях. Призначено лікування.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4978 6821 8308
Одержувач: Іванців Марія Михайлівна
Андрушко Ксенія
Андрушко Ксенія
26 травня 2002 р.н.
Дніпропетровська обл., м. Покров
Діагноз: остеосаркома н / 3 лівої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Оксана

У жовтні 2017 року дівчинка почала періодично скаржитися на болі в нозі. Мінімізували фізичні навантаження, але через місяць звернулися до сімейного лікаря. Зробили рентген та хірург направив в обласну лікарню на консультацію до онколога. Дитину госпіталізували, зробили КТ, відкриту біопсію. Встановили діагноз і направили в НІР. В Інституті діагноз підтвердили, розписали протокол лікування і перший курс хіміотерапії дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З січня 2018 року на курси з метотрексатом Ксенія приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 5168 7551 0960 4237
Одержувач: Андрушко Оксана Миколаївна
Логінов Владислав
Логінов Владислав
24 вересня 2010 р.н.
м. Київ
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома підколінної ямки правої ноги, рецидив Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Оксана

З 2011 до 2013 рік Владислав вже пройшов курс спецлікування при діагнозі «ембріональна рабдоміосаркома правої гомілки». Через п'ять років, на черговій перевірці, в травні 2018 року, на КТ помітили збільшений лімфовузол. Після обстеження, з підозрою на новоутворення, направили в НІР. Зробили біопсію, встановили діагноз і, з травня 2018 року, Владислав почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0526 0846
Одержувач: Логінова Оксана
Дросова Дар'я
Дросова Дар'я
09 жовтня 2008 р.н.
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: медуллобластома правої гемісфери мозочка головного мозку
Група крові: О(I)Rh(+)
Мама Наталя

Взимку 2017 року дівчинка почала скаржитися на часті головні болі, ночами з'явилася блювота. Звернулися до поліклініки. Лікар припустив ротавірус та призначив лікування. Звернення до лікаря тривали, то зі скаргами на нирки, то ГРВІ. Через півтора місяці після курсу лікування блювання відновилося. Лікували отруєння. У березні 2018 року сильно набрякли руки й ноги. Звернулися в поліклініку до ендокринолога й невропатолога. Здали аналізи на гормони та зробили рентген черепа, який показав відхилення, але лікарі переконали, що це така будова. У дівчинки почалася трястися рука, призначили заспокійливе. Незабаром дитина знову перехворіла ГРВІ та почалася трястися рука, косити очко і з'явилася часта блювота. Батьки відвезли дочку в районну лікарню. Зробили МРТ й виявили новоутворення. Госпіталізували в нейрохіругію обласної лікарні. Після видалення пухлини, гістології, встановили діагноз та направили в НІР. З травня 2018 року Даша поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7554 2660 3805
Одержувач: Дросова Наталя
Стойкова Катерина
Стойкова Катерина
16 лютого 2009 р.н.
Одеська обл., Арцизький р-н, с. Холмське
Діагноз: рак правого яєчника
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Антоніна 

У листопаді 2017 року вперше з'явився біль в спині. Звернулися до педіатра, який призначив мазь і знеболення. Пройшли курс два тижні. Через рік знову почала боліти спина. Педіатр направила на КТ спини, результат не викликав тривоги. Через два місяці звернулися до лікаря зі скаргами на біль в животі. Зробили УЗД й виявили два новоутворення великих розмірів. Направили в Охматдит, де дівчинку обстежили і направили в НІР. З березня 2019 року Катя почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7554 3469 0620
Одержувач: Стойков Іван (батько)
Олексієнко Богдан
Олексієнко Богдан
17 січня 2016 р.н.
Черкаська обл., Лисянський р-н, с.Семенівка
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Любов

У червні 2016 року, купаючи дитину, мама виявила якесь ущільнення в боці. Стали спостерігати і помітили, що ущільнення почало збільшуватися, а дитина стала неспокійною, іноді підвищувалася температура тіла, до того ж різалися зубки. Звернулися до педіатра в районну лікарню. Зробили УЗД і хлопчика направили в обласну. У онковідділенні зробили КТ і направили в НІР. З липня 2016 року Богдан почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4996 4239 7549
Одержувач: Олексієнко Любов Леонідівна
Зганич Микола
Зганич Микола
2 жовтня 2006 р.н.
Закарпатська обл, м.Ужгород
Діагноз: медуллобластома 4-го шлуночка головного мозку
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Ольга 

В кінці листопада 2018 року у дитини почалася блювота. Звернулися до дільничного лікаря, здали аналізи. Припустили проблему з шлунково-кишковим трактом й призначили лікування. Після п'яти днів лікування хлопчик пішов до школи. Виявилося, що блювота тривала, просто дитина приховувала. Звернулися до лікарні. Три дні хлопчика прокапали, УЗД не викликав побоювань. Зробили КТ і виявили новоутворення. Госпіталізували у відділення нейрохірургії. В середині грудня прооперували. За гістологічним дослідженням встановили діагноз, в НІР його підтвердили, розписали протокол лікування й хіміотерапію дитина почала в обласній лікарні за місцем проживання. На блоки з метотрексатом, з лютого 2019 року Микола приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Назаренко Максим
Назаренко Максим
9 січня 2014 р.н.
Київська обл., м. Ірпінь
Діагноз: нейробластома правого наднирника
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Вікторія

В кінці травня 2018 року у дитини сильно заболів живіт. Викликали бригаду швидкої допомоги, яка госпіталізувала з підозрою на апендицит. Після обстеження підозру зняли та рекомендували звернутися в поліклініку. Педіатр призначила УЗД, де й виявили новоутворення. Приїхали в Охматдит. Після УЗД та аналізів припустили «ехонококковую кісту». У приватній лабораторії здали аналіз на ехінокок. Діагноз не підтвердився. Хлопчика направили в НІР. Після КТ, біопсії, встановили діагноз. З червня 2018 року Максим почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 7515 8492
Одержувач: Назаренко Вікторія
Лунів Тимофій
Лунів Тимофій
4 листопада 2016 р.н.
Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н, с. Кнезівське
Діагноз: альвеолярна рабдоміосаркома правої гомілки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Оксана

У липні 2017 року на нозі у дитини помітили якесь невелике ущільнення й звернулися до хірурга в районній поліклініці. Лікар оглянув, нічого не знайшов та відправив додому. Ущільнення пропало, але через п'ять місяців знову з'явилося. Батьки повезли сина в обласну лікарню. Зробили УЗД і, припустивши жировик, рекомендували спостерігати. Ущільнення почало збільшуватися й батьки поїхали в Охматдит. Знову УЗД та припущення, що це жировик. Батьки наполягли на видаленні. На початку червня 2018 року провели операцію, озвучили діагноз «ліпома», а через десять днів прийшов результат гістології та хлопчика направили в НІР. З липня 2018 року Тимофій поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4978 7161 9419
Одержувач: Лунів Оксана
Єлізарова Аміна
Єлізарова Аміна
28 лютого 2007 р.н.
Черкаська обл., Чигиринський р-н, с. Тіньки
Діагноз: нейробластома заднього середостіння, рецидив
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Тетяна 

У грудні 2012 року у дитини значно піднялася температура тіла. Викликали швидку, температуру збити вдалося. На наступний день звернулися в поліклініку. Аналіз сечі показав високий вміст ацетону. Лікарі припустили «пневмонію», зробили рентген і встановили діагноз «плеврит». Після двох тижнів лікування повторили рентген й побачили, що лікування не допомогло. Дитину направили в обласну лікарню, де після обстеження й КТ побачили новоутворення, і направили дівчинку в НІР. Після обстеження встановили діагноз, дитині розписали протокол лікування і 4 ХТ дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. Відгук на хімію був малорезультативним і з травня 2013 року Аміна продовжила лікування в НІР. Курс спецлікування закінчили в 2014 році й почалися планові перевірки, які не викликали занепокоєння. До чергової перевірки готувалися в лютому 2019 року. Але в січні дівчинка почала скаржитися на головний біль і біль в шиї. КТ в Черкасах пройшли раніше та поїхали в НІР. З лютого 2019 року з рецидивом Аміна знову почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Григорчук Олег
Григорчук Олег
1 серпня 2002 р.н.
Івано-Франківська обл., Снятинський р-н, с. Борщів
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома правого яєчка
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Іванна 

У вересні 2018 року хлопцеві прооперували кісту яєчка. Через тиждень з'явилися на перевірку - все добре. Те, що яєчко знову збільшилося, виявили тільки на обстеженні в військкоматі. Дитина приховувала. Направили до уролога. Зробили УЗД, КТ і побачили новоутворення. Госпіталізували до відділення дорослої онкології й почали готувати до операції. Оперувати не наважилися і направили в НІР. З лютого 2019 року Олег поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Настащук Евеліна
Настащук Евеліна
5 вересня 2013 р.н.
Чернівецька обл., Заставнівський р-н, с. Баламутівка
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Олена 
Ніженський Арсеній
Ніженський Арсеній
25 вересня 2008 р.н.
м. Черкаси
Діагноз: остеосаркома лівої великої гомілкової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Тато Назар

У травні 2018 року дитина почала скаржитися на болі в нозі. Через знайомих зробили УЗД, рентген і звернулися до травматолога. Зробили КТ й підтвердилося новоутворення. Хлопчика направили в обласну онкогематологію. Після тижня обстеження, МРТ, направили в НІР. Зробили біопсію, проконсультувалися в Інституті травматології та ортопедії. У НІР розписали протокол лікування і першу хіміотерапію дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З вересня 2018 року приїхали на курс з метотрексатом та Арсеній розпочав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4731 2191 1360 7935
Одержувач: Ніженський Назар
Бурдун Анна
Бурдун Анна
21 лютого 2013 р.н.
Рівненська обл., смт. Володимирець
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Інна 
Бичкова Дар'я
Бичкова Дар'я
м. Одеса
Діагноз: медулобластома, рецидив
Група крові: О (I) Rh (-)
Мама Анастасія

У серпні 2017 року батьки помітили, що дитина стала вередливою, пропав апетит і з'явилася хиткість в ході. На п'ятий день дівчинку вирвало. Батьки відразу звернулися в міську лікарню, де припустили сонячний удар або пухлину і дитину госпіталізували. За вихідні стан погіршився і з'явився сильний головний біль. КТ показало новоутворення. В обласній лікарні провели МРТ, за результатами якого було вирішено оперувати, але, через відсутність наркозу, операцію було неможливо провести найближчим часом і батьки самостійно поїхали з дитиною в Мінськ. У Мінську прооперували, взяли гістологію, яка підтвердила діагноз, і наступні півтора року дівчинка проходила лікування в Мінську. У грудні 2018 року повернулися до Одеси. Перше планове МРТ не викликало занепокоєння, але через два місяці почався сильний головний біль. В обласній лікарні пройшли КТ, яке показало рецидив. Стан дитини швидко погіршувався, і батьки вирішили везти доньку в Москву, але їх не пропустили на кордоні, тому що під час лікування в Мінську, вони перевищили кількість днів, які могли перебувати в іншій країні. З квітня 2109 року Даша поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7423 5919 5413
Одержувач: Бичкова Анастасія
Дяденчук Дмитро
Дяденчук Дмитро
26 травня 2004 р.н.
Волинська обл., Любешівський р-н, с. Лобна
Діагноз: саркома Юінга лівої плечової кістки
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Віра 

На початку жовтня 2018 року хлопчик почав скаржитися на постійний біль в руці. Мама медсестра і почала давати нестероїдні протизапальні. На три тижні біль пропав. В кінці листопада вночі з'явився раптовий сильний біль, який не знімався анальгетиками. Звернулися до районної лікарні. На рентгені ніяких змін не було. Приїхали в обласну лікарню, зробили КТ й виявили новоутворення. Дитину направили в НІР. У грудні зробили біопсію, але з аналізу було незрозуміло яка саме злоякісна пухлина. Після відкритої біопсії встановили «синовіальну саркому», а після повторної перевірки в приватній лабораторії підтвердили «саркому Юінга». З січня 2019 року Дмитро поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 10175353
Одержувач: Дяденчук Віра
Пастушок Владислав
Пастушок Владислав
3 вересня 2016 р.н.
м. Київ
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Ірина

З народження у дитини виявили гідронефроз і в 9 місяців прооперували. Через рік, на плановій перевірці, на рентгені з контрастом, щось виявили. Зробили КТ і побачили новоутворення. Хлопчика направили в НІР. Після обстеження встановили діагноз й з листопада 2018 року Владислав розпочав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 4149 6293 9886 7556
Одержувач: Пастушок Ірина
Румянцев Данило
Румянцев Данило
7 червня 2001 р.н.
Запорізька обл., м. Мелітополь
Діагноз: саркома Юінга лівої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Дядько Сергій 

Події

АртСтудія.
20-05-2019

АртСтудія.

Валяємо сьогодні собі бджілок. Таких гарнюнь зробили! Працюємо...
Навчання.
19-05-2019

Навчання.

Сьогодні до нас завітали викладачі зі Study Hall, з якими ми...
Гості.
19-05-2019

Гості.

Одним з проявів байкерської субкультури є відвідини відділення...
Фокуси.
17-05-2019

Фокуси.

Все, що сьогодні потрапило в руки дітей - вважається законним....
Кінофойє.
16-05-2019

Кінофойє.

Сьогодні Кінофойє. Сьогодні у кожного своє задоволення: хтось...
АртСтудія.
14-05-2019

АртСтудія.

А ми поробку робимо - гусінь на листочку. Гусінь схожа на...
Цирульнєтерапія.
13-05-2019

Цирульнєтерапія.

Сьогодні у нас щомісячний день цирульнєтерапії. У цей день...
Свята.
12-05-2019

Свята.

Сьогодні два чудових свята День матері та День медсестри. Роль...
АртСтудія.
12-05-2019

АртСтудія.

Сьогодні під керівництвом Наталії Лакійчук створюємо тендітні...
Вистава.
10-05-2019

Вистава.

У відділенні Театральна студія Світлани Брагиной і ми дивимося...
Чаювання.
09-05-2019

Чаювання.

На сьогоднішньому Чаюванні з Катериною Хливнюк у нас в гостях...
Малювання.
08-05-2019

Малювання.

З Мариною Крук мріємо про море - малюємо хвилі, пісок, літнє...
АртСтудія.
07-05-2019

АртСтудія.

Сьогодні створюємо рентген риби. Охайно вирізаємо голову та...
АртСтудія.
06-05-2019

АртСтудія.

Сьогодні Інна Степанчук запропонувала нам створити чарівні...
АртСтудія.
05-05-2019

АртСтудія.

Сьогодні в компанії Ольги Циріної готуємось до дня Києва. У...
АртСтудія.
03-05-2019

АртСтудія.

На усіх бажаючих сьогодні очікують гіпсові курочки. З Настєю...
Кінофойє.
02-05-2019

Кінофойє.

Вирушили в незвичайну мандрівку і шукаємо своє щастя разом з...
Малювання.
01-05-2019

Малювання.

Сьогодні у нас правопівкульне малювання. Під керівництвом...
АртСтудія.
30-04-2019

АртСтудія.

Зі Світланою Марченко валяємо бабку. Обираємо колір вовни для...
АртСтудія.
29-04-2019

АртСтудія.

Сьогодні Катерина Хливнюк запропонувала оригінальну аплікацію -...

Акції

Терміновий збір!
У Христини пухлиною вражена клубова кістка. У дитячій онкології, в Києві, пройдено сім курсів хіміотерапій і два блоки аутотрансплантації. Складний діагноз, складне розташування і складно приймати рішення. Після численних консультацій, дитині рекомендована протонна терапія. Дівчинка з сім єю зараз в Центрі протонної терапії онкологічної клініки МІБС, в Санкт-Петербурзі. У всьому світі метод протонної терапії безумовно визнаний кращим інструментом серед променевих в дитячій онкології. Це великий шанс для дівчинки! Христина - активна, допитлива шестирічна дитина. Вона вже встигла зачарувати...
Далi
Аналізатор
Допоможіть нам допомогти. Збираємо кошти на обладнання. 187 000 грн гематологічний аналізатор ABX Micros ES60 для відділення трансфузіології Національного інституту раку. Обладнання потрібне для обстеження донорів крові. БФ "Краб" АТ Райффазен Банк Аваль в м. Києві МФО 380805 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 2600169634 Призначення платежу: благодійна допомога БФ "Краб" ПриватБанк МФО 320649 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 26005052642748 Призначення платежу: благодійна допомога Або картка фонду в ПриватБанку 5169 3305 1781 4478 (Лавренюк Лариса, керівник)
Далi
Добрий вівторок
Щовівторка ми чекаємо на вас на Ломоносова 33/43, відділення трансфузіології Національного інституту раку на донорські вівторки від команди Донорський проект "Zdai Blood" . Станьте рятівником маленького пацієнта відділення дитячої онкології! Щовівторка донорська акція #ДобрийВівторок для Інституту раку Реєструйтесь та допомагайте онкохворим дітям перемагати хворобу. Дата: КОЖЕН вівторок Час: 10-12:00 Місце: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ). Корпус поліклініки, відділення трансфузіології. З собою мати паспорт і гарний настрій. Реєстрація на акцію:...
Далi
Котики
Настав час котиків, які заробляють на добрі справи отримуючи нагороди та бали бонусу! Будь котиком - обміняй свій час на допомогу! На допомогу нам! Kotyky.org.ua - перша суспільно-корисна платформа. Заходь, реєструйся, виконуй легке завдання, заробляй "котиків" і допомагай нам! Тепер робити добро зовсім просто, легко і весело! А кожен твій зароблений "котик" - це гривня на добрі справи.
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments