Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Гегельський Саша
Гегельський Саша
27 вересня 2002 р.н.
Черкаська обл., м. Шпола
Діагноз: остеосаркома н / 3 правої великої гомілкової кістки
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
мама Наталя

У лютому 2018 року з'явилися періодичні болі в нозі. Через місяць звернулися до травматолога в районну лікарню. За результатом рентгена доктор сказав, що була тріщина, але затяглася, і призначив гель й сольові ванночки. Через десять днів повторили рентген, і доктор призначив інший гель та компреси. Сказав робити десять днів. Після трьох процедур, розуміючи, що з'явилися постійні болі та нога почала опухати, звернулися в обласну лікарню. Госпіталізували в травматологію. Зробили КТ, МРТ, відкриту біопсію і направили на дообстеження до онкодиспансеру. З травня 2018 року Сашу направили у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 6499 4709
Одержувач: Гегельська Наталя
Саморядова Ксенія
Саморядова Ксенія
22 вересня 2008 р.н.
м. Луганськ
Діагноз: саркома Юінга правої малогомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Людмила

З літа 2016 року дівчинка періодично скаржилася на болі в нозі. У лютому 2017 вже стало боляче ставати на ногу. Звернулися до травматолога в поліклініці. Зробили рентген і направили дитину в обласну лікарню. Після тижня обстеження припустили три діагнози та порекомендували батькам шукати клініку. Приїхали в НІР. Оформили статус переселенця і з березня 2017 року Ксенія розпочала лікування. Пройдено чотирнадцять хіміотерапій та операція з кріодиструкції кістки з аутопластикою пластиною. Після перелому зі зміщенням послідувало ще пять операцій. В березні-квітні пройдено променеву терапію та закінчено лікування. Через місяць знову стався перелом. З вересня 2018 року, з метою зберегти ногу, Ксенія повернулася у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 4149 4378 6645 1162
Одержувач: Саморядова Людмила Михайлівна
Альошин Ігнат
Альошин Ігнат
31 грудня 2008 р.н.
Донецька обл., м. Краматорськ
Діагноз: остеосаркома правої клубової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Ольга

З квітня 2010 по липень 2011 року хлопчик проходив лікування з діагнозом «синовіальна саркома правого передпліччя».
У червні 2018 року батьки звернулися в ПАГ, де дитина спостерігається після лікування, зі скаргами, що син кульгає, а при фізичному навантаженні болить нога. Направили в Інститут травматології та ортопедії. Рентген не виявив нічого тривожного і доктор рекомендував мазь Траумель. Два тижні такого лікування результату не дали. Звернулися в Обласний інститут травматології та ортопедії в Красному Лимані. Рентген знову не викликав занепокоєння. Прийняли рішення проколоти кілька курсів з Траумелем. Після п'яти уколів стало краще, після шостого з'явилася гостра біль. Більше в Краматорську звертатися було нікуди. Мама набрала нефролога з Богатирської, де хлопчик раз на рік проходить планову госпіталізацію. На початку серпня приїхали на обстеження. Оглянули травматолог, невролог. Помітили, що одна нога темніше і набрякла. Припустили тромб, але доктора треба було чекати - вихідні дні. Звернулися до флемболога в приватній клініці. Зробили УЗД вен і артерій та виявили тромб в паху. Доктор припустив пухлину, тому що у дітей тромб це вторинне явище. Швидкою дитину госпіталізували в хірургію Дитячої міської клінічної лікарні №2. Після обстеження, КТ, виявили новоутворення й направили в НІР. З серпня 2018 року Ігнат поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0019 5450
Одержувач: Альошина Ольга
Дюг Марина
Дюг Марина
20 вересня 2011 р.н.
Вінницька обл., Бершадський р-н, с. Шляхова
Діагноз: нейробластома правого наднирника
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Людмила

В кінці травня 2018 року у дівчинки заболіла нога. Приїхали в обласну лікарню, дитину обстежили, припустили «хворобу Пертеса» та поклали на витяжку. Півтора тижні дівчинка нерухомо провела на витяжці. Діагноз не підтвердився, але з'явилася висока температура тіла й кашель. Дитину перевели в діагностичне відділення. Зробили УЗД, виявили новоутворення і госпіталізували у відділення онкогематології. На початку червня батьки привезли доньку в Охматдит, де уточнили локалізацію новоутворення та три тижні лікували пневмонію, яка розвинулася від застою в легенях внаслідок тривалого лежання. З липня 2018 року Марина поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Бакай Мирон
Бакай Мирон
28 вересня 2013 р.н
м. Дніпро
Діагноз: ПНЕТ м'яких тканин черевної порожнини
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ганна

У січні 2018 року ввечері викликали швидку зі скаргами на болі в попереку, високу температуру тіла, пітливість. З підозрою на апендицит дитину госпіталізували. Апендицит видалили. Через три тижні знову викликали швидку з тими ж скаргами. Лікар припустив ГВРІ та рекомендував звернутися до гастроентеролога. Ще через три тижні хлопчика госпіталізували з високим рівнем ацетону. Мама розповіла про приступи. Зробили УЗД і виявили ущільнення. Після КТ, МРТ запропонували прооперувати. Батьки відмовилися та повезли дитину в ОХМАТДИТ, де обстежили, встановили діагноз й направили в НІР. З травня 2018 року Мирон почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7427 1549 6075
Одержувач: Бакай Ганна
Кільо Саша
Кільо Саша
4 серпня 2008 р.н.
м. Тернопіль
Діагноз: саркома Юінга нижньої щелепи і крило-піднебінної ямки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Леся

У січні 2017 року звернулися до стоматолога зі скаргами на припухлість біля зуба. За місяць лікування - зуб видалили, дренаж стояв, але припухлість на обличчі так і не сходила. Робили панорамний знімок щелепи, рентген голови - нічого тривожного лікарі не бачили. З підозрою на кісту, хлопчика направили до лора в обласну лікарню. Провели обстеження на КТ і направили до Києва, в щелепно-лицьову хірургію. Дитину почали вже було готувати до операції, чекали дозволу від онкологів. Після консультації в НІР, з березня 2017 року Саша почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7426 0528 8905
Одержувач: Кільо Леся Володимирівна
Фаізова Ельвіра
Фаізова Ельвіра
27 жовтня 2002 р.н.
Херсонська обл., Голопристанський р-н, сел. Чорноморське
Діагноз: остеосаркома лівої малогомілкової кістки
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Любов

Восени 2017 року, після удару, нога почала боліти. Лікували самі, але через місяць звернулися в сільську лікарню зі скаргами на періодичні болі. Припустивши гематому, доктор призначив мазь. Через деякий час болі знову поновилися. Приїхали в районну лікарню. Знову припустили гематому. До постійних болів додався набряк. Батьки привезли доньку в обласну лікарню. Зробили рентген та виявили новоутворення. МРТ, біопсія, діагноз підтвердили в НІР. Через карантин перший курс хіміотерапії пройшли в обласній лікарні за місцем проживання. З квітня 2018 року Ельвіра поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7554 2451 5118
Одержувач: Пивовар Любов Михайлівна (мама)
Сероветнік Денис
Сероветнік Денис
17 квітня 2018 р.н.
Вінницька обл., м. Бар
Діагноз: хоріорідпапілома тім'яної частини головного мозку
Група крові: О (I) Rh (-)
Мама Олена

У два місяці дитина почала погано їсти. Сказали про це педіатру, але лікар заспокоїла, що все гаразд. У 3,5 місяці мама звернула увагу, що хлопчик не тримає голову. Припустивши «защемлення нерва», призначили масаж. Батьки вирішили показати сина невропатологу в обласній лікарні. Зробили УЗД й виявили новоутворення - то чи пухлина, то чи крововилив. МРТ підтвердило пухлину. Направили в Інститут нейрохірургії, зробили відкриту біопсію і встановили шунт. Гістологічне дослідження в Інституті Ромоданова показало, що пухлина доброякісна. Відвезли блоки в НІР на перевірку. Встановили вищевказаний діагноз. Оперувати дитину відмовилися, порадили емболізацію, але і її неможливо зробити. Розписали протокол лікування і перший курс хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання. З листопада 2018 року Денис приїжджає на курси з метотрексатом у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4978 3457 8298
Одержувач: Сероветнік Олена
Барабаш Микита
Барабаш Микита
13 травня 2010 р.н.
Луганська обл., м. Лисичанськ
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Анна

Ніяких скарг у дитини не було. В кінці травня 2016 року, купаючи сина, мама виявила якесь ущільнення в боці. Звернулися до хірурга, зробили УЗД і з підозрою на новоутворення, хлопчика направили в обласну лікарню, а звідти відразу в НІР. З червня 2016 року Микита почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7555 2532 6266
Одержувач: Барабаш (Сіра) Анна Юріївна
Чуваков Ян
Чуваков Ян
17 травня 2011 р.н.
м. Одеса
Діагноз: остеосаркома правого плечового суглоба
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Інна

У липні 2018 року у дитини трапився раптовий перелом руки. Приїхали в обласну лікарню. Зробили рентген і батькам сказали, що на місці перелому щось є, але наклали гіпс й сказали приїхати через вісім тижнів, знімуть гіпс і будуть дивитися. Гіпс зняли через три тижні та в середині вересня приїхали в лікарню. Зробили біопсію, встановили діагноз й направили в НІР. Рекомендовано було починати хіміотерапію в обласній лікарні за місцем проживання. І з листопада 2018 року Ян продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 4149 4978 5008 8917
Одержувач: Чумакова Інна Сергіївна
Давиденко Христина
Давиденко Христина
10 вересня 2012 р.н.
м. Суми
Діагноз: саркома Юінга правої клубової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Олександра

У березні 2018 року дитина почала скаржитися на біль в нозі й кульгати. Звернулися в обласну лікарню. Рентген показав, що на кістці щось є. Госпіталізували на тиждень обстеження в ортопедичне відділення. КТ показала наявність новоутворення. Після консультації онколога та біопсії, з травня 2018 року Христина поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7427 0253 3534
Одержувач: Давиденко Олександра
Орлов Діма
Орлов Діма
22 червня 2012 р.н.
Сумська обл., м. Дружба
Діагноз: саркома Юінга лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ольга

Три роки дитина спостерігалася у ортопеда в Охматдиті через плоскостопість. У липні 2018 року мама помітила, що син накульгує на ліву ногу. Звернулися до районної лікарні. Зробили рентген, хірург припустив один діагноз, а педіатр - інший. Звернулися до ортопеда в обласну лікарню. Зробили КТ й виявили новоутворення. З серпня 2018 року Діма розпочав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0394 8814
Одержувач: Орлова Ольга Вікторівна
Сироіжко Віталій
Сироіжко Віталій
2 листопада 2000 р.н.
Вінницька обл., смт. Сутиски
Діагноз: саркома Юінга м'яких тканин лівого стегна
Група крові: АВ (IV) Rh (-)
Мама Алла
Татевосян Моніка
Татевосян Моніка
25 червня 2008 р.н.
Луганська обл., м. Північно-Донецьк
Діагноз: саркома Юінга лівого ребра
Група крові:
Мама Люсіна
Лебедівська Вікторія
Лебедівська Вікторія
2 січня 2006 р.н.
Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Жабелівка
Діагноз: саркома Юінга правого плечового суглоба
Група крові: О (I) Rh (-)
Мама Людмила

У жовтні 2017 року дівчинка впала в школі і на наступний день помітили, що рука опухла й болить. Протягом тижня намагалися лікувати самостійно, але поліпшення не було. Крім того, рука перестала розгинатися. Звернулися в приватну клініку, зробили рентген. З підозрою на новоутворення, дитину направили в обласну лікарню. Після обстеження, КТ, дівчинку госпіталізували в онкогематологічне відділення. Гістологію перевірили ще в НІР, підтвердили діагноз, розписали протокол лікування і шість курсів хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З квітня 2018 року Віка продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 6049 6139
Одержувач: Лебедівська Людмила Станіславівна
Гожда Іван
Гожда Іван
26 жовтня 2013 р.н.
Одеська обл., Іванівський р-н, с. Адамівка
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: О (I) Rh (-)
Мама Олена

У січні 2018 року помітили, що у дитини збільшується живіт і з'явилася підвищена температура тіла. Звернулися до районної лікарні. Зробили УЗД й виявили новоутворення. Хлопчика направили в обласну лікарню. Після обстеження, консультації в НІР, в лютому почали лікування. Чотири курсу хіміотерапії пройшли в обласній лікарні за місцем проживання. У червні в НІР зробили операцію та ще два курси хіміотерапії знову пройшли в своїй обласній лікарні. З вересня 2018 року на аутотрансплантацію Іван поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 3454 6126
Одержувач: Гожда Олена
Коваль Антон
Коваль Антон
28 січня 2016 р.н.
Хмельницька обл., смт. Копистін
Діагноз: медуллобластома заднечерепной ямки головного мозку
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Віта

В кінці травня 2018 року дитина періодично скаржилася на болі в голові. Через два тижні з'явилася хиткість ходи й швидка втома. Звернулися до невропатолога. Зробили МРТ і виявили новоутворення. Хлопчика направили в Інститут нейрохірургії. У червні провели операцію та встановили шунт. Два місяці довелося налагоджувати роботу шунта (забивався). З серпня 2018 року Антон почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4978 5930 4083
Одержувач: Коваль Віта Віталіївна
Логінов Владислав
Логінов Владислав
24 вересня 2010 р.н.
м. Київ
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома підколінної ямки правої ноги, рецидив Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Оксана

З 2011 до 2013 рік Владислав вже пройшов курс спецлікування при діагнозі «ембріональна рабдоміосаркома правої гомілки». Через п'ять років, на черговій перевірці, в травні 2018 року, на КТ помітили збільшений лімфовузол. Після обстеження, з підозрою на новоутворення, направили в НІР. Зробили біопсію, встановили діагноз і, з травня 2018 року, Владислав почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0526 0846
Одержувач: Логінова Оксана
Прохорчук Наталія
Прохорчук Наталія
05 травня 2003 р.н.
Житомирська обл., Черняхівський р-н, с. Некраші
Діагноз: гигантоклеточная пухлина крижів
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ірина

У січні 2017 року у дитини з'явилися болі в спині. Звернулися до районної лікарні. У дівчинки виявили два зайвих хребця і одне ребро. Через два місяці болі посилилися, стала кульгати, стало боляче сидіти. Батьки привезли доньку в обласну лікарню. Після обстеження, КТ, направили в НІР. Біопсію провели двічі. Підтвердили доброякісність новоутворення і неоперабельність пухлини. Призначено препарат тривалого застосування раз на місяць.
Діденко Максим
Діденко Максим
9 листопада 2014 р.н.
м. Харків
Діагноз: медуллобластома правої гемісфери мозочка
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Ірина

На початку листопада 2017 року дитина почала скаржитися на головний біль, з'явилася хиткість ходи. Педіатр припустила енцефаліт, призначила антибіотики. Через тиждень хлопчик перестав ходити. Зробили МРТ, виявили новоутворення, госпіталізували в нейрохірургію. В середині листопада встановили шунт, а через тиждень пухлину частково видалили. В середині грудня встановили резервуар. Один курс хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З січня 2018 року, на курси з метотрексатом, Максим приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 5363 5423 0621 4017
Одержувач: Діденко Ірина Сергіївна

Події

АртСтудія.
15-01-2019

АртСтудія.

Вийшли на заняття, а отримали завдання на цілий рік! Сьогодні...
Гості.
15-01-2019

Гості.

Сьогодні до нас завітав бенд Олексія Яровенко аби зіграти нам...
АртСтудія.
14-01-2019

АртСтудія.

Сьогодні ліпимо з розумного пластиліну. Обираємо кольори,...
АртСтудія.
13-01-2019

АртСтудія.

Сьогодні Катерина Романенко вчить нас створювати пухнастих...
АртСтудія.
11-01-2019

АртСтудія.

Поробки з паперу найпопулярніший вид рукоділля. Постійно з...
Чаювання.
10-01-2019

Чаювання.

П ємо чай зі смаколиками та ведемо розмови за життя. Гостя...
АртСтудія.
09-01-2019

АртСтудія.

У нас сьогодні аплікація. З Наталею Лакійчук старанно...
АртСтудія.
08-01-2019

АртСтудія.

Хто сказав, що риби мешкають лише у воді? Сьогодні,...
Новорічні вітання.
07-01-2019

Новорічні вітання.

Сьогодні ми спостерігаємо пригоди Кота у чоботях у ляльковій...
АртСтудія.
06-01-2019

АртСтудія.

Сьогодні у нас віночки з різдвяним ароматом. Фантазуємо під...
АртСтудія.
04-01-2019

АртСтудія.

Дерев яні фігурки річ багатофункціональна. Ними можна...
Кінофойє.
03-01-2019

Кінофойє.

Темний зал, зручні подушки й запах попкорну - сьогодні у нас...
Малювання.
02-01-2019

Малювання.

Сьогодні у нас правопівкульне малювання. Уважно слідуючи...
АртСтудія.
01-01-2019

АртСтудія.

Ксенія Криштопа приїхала сьогодні з крафт-папером. Кraft з...
З Новим роком!
01-01-2019

З Новим роком!

З Новим роком! Нехай втілюються ваші бажання та мрії! Сил,...
Приємності.
31-12-2018

Приємності.

Святковий день ще не привід байдикувати! Сьогодні працюємо з...
Святкування.
30-12-2018

Святкування.

До святкування Нового року почали готуватися зранку, бо треба ж...
Вистава.
29-12-2018

Вистава.

У відділенні багато дітлахів капаються або з низькими...
Гості.
28-12-2018

Гості.

Сьогодні до нас з виставою завітала Ірина Браташ та парафіяни...
АртСтудія.
27-12-2018

АртСтудія.

Найчарівніші прикраси прикраси, зроблені власноруч. Сьогодні...

Акції

Медична шафа
Допоможіть нам допомогти. Збираємо кошти на обладнання. 11 832 грн - медична шафа HILFE МД 2 1780 R-5 для відділення реанімації Національного інституту раку. Призначена для зберігання медикаментів, інструментів відповідно до вимог. БФ "Краб" АТ Райффазен Банк Аваль в м. Києві МФО 380805 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 2600169634 Призначення платежу: благодійна допомога БФ "Краб" ПриватБанк МФО 320649 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 26005052642748 Призначення платежу: благодійна допомога Або картка фонду в ПриватБанку 5169 3305 0681 7904 (Лавренюк Лариса, керівник)
Далi
Медичні ноші
Допоможіть нам допомогти. Збираємо кошти на обладнання. 80 000 грн - медичні ноші Біомед В02. Модель і параметри обрані для відділення реанімації Національного інституту раку. БФ "Краб" АТ Райффазен Банк Аваль в м. Києві МФО 380805 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 2600169634 Призначення платежу: благодійна допомога БФ "Краб" ПриватБанк МФО 320649 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 26005052642748 Призначення платежу: благодійна допомога Або картка фонду в ПриватБанку 5169 3305 0681 7904 (Лавренюк Лариса, керівник)
Далi
Аналізатор
Допоможіть нам допомогти. Збираємо кошти на обладнання. 187 000 грн гематологічний аналізатор ABX Micros ES60 для відділення трансфузіології Національного інституту раку. Обладнання потрібне для обстеження донорів крові. БФ "Краб" АТ Райффазен Банк Аваль в м. Києві МФО 380805 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 2600169634 Призначення платежу: благодійна допомога БФ "Краб" ПриватБанк МФО 320649 Код ЄДРПОУ 34750770 р/р 26005052642748 Призначення платежу: благодійна допомога Або картка фонду в ПриватБанку 5169 3305 0681 7904 (Лавренюк Лариса, керівник)
Далi
Добрий вівторок
Щовівторка ми чекаємо на вас на Ломоносова 33/43, відділення трансфузіології Національного інституту раку на донорські вівторки від команди Донорський проект "Zdai Blood" . Станьте рятівником маленького пацієнта відділення дитячої онкології! Щовівторка донорська акція #ДобрийВівторок для Інституту раку Реєструйтесь та допомагайте онкохворим дітям перемагати хворобу. Дата: КОЖЕН вівторок Час: 10-12:00 Місце: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ). Корпус поліклініки, відділення трансфузіології. З собою мати паспорт і гарний настрій. Реєстрація на акцію:...
Далi
Об'єднані піснею
Нашому Алексу важлива Ваша підтримка та лайк саме на цій сторінці з відео його виступу. Декілька наших колишніх пацієнтів братимуть участь в конкурсі-фестивалі " Об єднані піснею ". Ми усіх їх підтримаємо бо вони чудові та талановиті! Починаємо з Алекса!
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments