Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Соболь Амелія
Соболь Амелія
27 жовтня 2007 р.н.
м. Полтава
Діагноз: пухлина м'яких тканин правої гомілки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Світлана

На початку березня 2019 року дівчинка поскаржилася на біль під коліном, намацали ущільнення розміром з горошину і звернулися в поліклініку до хірурга. Лікар призначив компреси й постільний режим. Через два тижні лікування біль пройшла. Три роки тому дитина перенесла енцефаліт, тому навесні, під час загострення стану, госпіталізують в неврологічний центр. Дівчинка почала активно ходити і знову з'явилися болі. Лікар заспокоїв, що при розтягненні так буває і призначив електропроцедури. Через два тижні лікування дитина почала тягнути ногу та болі посилилися. На початку травня мама забрала доньку і повезла на КТ. За результатами обстеження рекомендували дообстежити дівчинку і припустили новоутворення. Направили до травматолога, бо дитячого онколога в місті немає. Знімки проконсультували у знайомих медиків і приїхали в НІР. З травня 2019 року Амелія поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 5478 1207
Одержувач: Воронкова Людмила (бабуся)
Сімко Андрій
Сімко Андрій
25 жовтня 2005 р.н.
м. Одеса
Діагноз: саркома Юінга першого ребра зліва
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Олена 

Дитина активна, тому, коли в грудні 2018 року почав скаржитися на біль у плечі й ключиці, то вирішили, що просто потягнув руку. За три дні біль посилився. Приїхали в районну лікарню до невропатолога. Доктор припустив защемлення. Тиждень призначеного лікування не допоміг. Хлопчика оглянув хірург і помітив невелике викривлення хребта. Рентген показав зміщення шийних хребців. Дитина тиждень проходила з коміром. Рука почала синіти і німіти, біль посилився. Хлопчика направили в обласну лікарню. Призначили доплерографію й стало зрозуміло, що прохідності судин щось заважає. У міській лікарні тиждень чекали чергу на КТ. Виявили новоутворення і терміново направили в Київ. Після обстеження встановили діагноз і з березня 2019 року Андрій почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Князев Роман
Князев Роман
1 грудня 2016 р.н.
Волинська обл., Маневицький р-н, смт. Колки
Діагноз: анапластична медуллобластома задньочерепної ямки головного мозку
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Яна 

В середині січня 2019 року дитина, яка тільки почала ходити, впала й перестала ходити. Через два тижні насторожилися, що хлопчик частіше лежить і спить. Звернулися до поліклініки й дитину по швидкій забрали в реанімацію. Зробили КТ, виявили гідроцефалію та новоутворення. На початку лютого встановили шунт. Зробили МРТ і направили до Києва, в Інститут нейрохірургії. Госпіталізували в реанімацію і в середині лютого прооперували. Кілька разів зробили МРТ, виявили метастази в хребті і направили в НІР. З березня 2019 року Роман продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Паламарчук Вова
Паламарчук Вова
5 березня 2010 р.н.
Одеська обл., Савранський р-н, с.Осечкі
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома м'яких тканин малого тазу
Група крові: О (I) Rh (+)
Тато Сергій

У листопаді 2016 року звернулися до районної лікарні зі скаргами на збільшений живіт і проблему з сечовипусканням. Зробили УЗД і направили в обласну. Після КТ, МРТ виявили новоутворення в малому тазу. За результатами біопсії встановили «нейробластому». По телефону проконсультувалися з НІР і почали курси хіміотерапії. У лютому 2017 року батьки перевірили гістологію в Німеччині і встановлено ​​«ембріональну рабдоміосаркому». На остесцінтіграфіі виявили накопичення в н/3 правої гомілки - вторинне утворення. Після консультації з НІР рекомендоване лікування згідно протоколу саркоми м'яких тканин. Батьки проігнорували призначення. З березня хлопчик лікування не отримував. У лютому 2018 року стан дитини погіршився. На обстеженні виявлено збільшення розмірів і кількості пухлин в малому тазу. Призначено непротокольне лікування. Батьки знову вирішили зробити перерву в лікуванні. На місці вторинного утворення стався патологічний перелом гомілкових кісток з кутовим стоянням уламків з формуванням хибних суглобів. У серпні 2018 року дитину госпіталізували в обласну лікарню з погіршенням стану, прооперували і провели два курси хіміотерапії. Після консультації з НІР рекомендована променева терапія. З січня по березень 2019 року пройшли променеву терапію в Кропивницькому. У червні, на обстеженні в НІР виявили рецидив. Після трьох курсів хіміотерапії хлопчика знову прооперували. З серпня 2019 року Вова продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 4301 3746
Одержувач: Паламарчук Сергій
Сапяннік Маша
Сапяннік Маша
25 серпня 2015 р.н.
м. Харків
Діагноз: білатеральна нефробластома
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Ліля

З 2017 року дитині рік лікували пієлонефрит. У березні 2019 року мамі не сподобалася сеча дитини. Звернулися до нефролога. УЗД показало проблему з правого ниркою. Обстеження на КТ показало, що і з другої ниркою не все гаразд. Дівчинку госпіталізували в онкогематологію і провели чотири курси хіміотерапії. На початку липня в НІР дитину прооперували і почали хіміотерапію. З липня 2019 року Маша продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Сюсель Тетяна
Сюсель Тетяна
3 серпня 2002 р.н.
м. Запоріжжя
Діагноз: саркома Юінга крила правої клубової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Ольга

У грудні 2018 року дівчинка почала скаржитися на біль в спині та сідниці. Звернулися до невропатолога в районну поліклініку. Лікар сказав, що це запалення сідничного нерва, прописав зігріваючу мазь, знеболююче та вітаміни. Через місяць лікування настало полегшення. Але ще за місяць знову з'явився біль, ще раз звернулися до невропатолога, який прописав фізіопроцедури. Після двох процедур біль посилився, звернулися до ортопеда в обласну лікарню. Рентген знімок показав невеликий сколіоз, але ортопед порадив пройти рентген таза показатися травматологу. Травматолог, поклавши дівчинку на спину, помітив припухлість в області живота й терміново направив на рентген таза, який показав затемнення. Лікар припустив пухлину та направив на подальше обстеження. За результатами МРТ і КТ припустили саркому і порадили батькам їхати до Києва. Батьки самостійно звернулися в НІР, місяць чекали гістологію, поставили діагноз і з травня 2019 року Таня почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 3997 2731
Одержувач: Чако Ольга (мама)
Вайпан Вікторія
Вайпан Вікторія
15 серпня 2006 р.н.
Одеська обл., Саратський р-н, с. Введенка
Діагноз: остеосаркома правої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Антоніна 

У листопаді 2018 року дівчинка почала скаржитися, що ночами болить нога. Через два тижні звернулися в районну поліклініку. На рентгені виявили новоутворення. Приїхали в обласну лікарню, де на рентгені підтвердили наявність пухлини і направили в НІР. Біопсія підтвердила діагноз. З січня 2019 року Вікторія почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Гунченко Діма
Гунченко Діма
24 вересня 2013 р.н.
м. Житомир
Діагноз: нейробластома середостіння
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Тетяна

У серпні 2017 року дитина почала скаржитися на болі в ногах. Вихідний день, приїхали в обласну лікарню до чергового лікаря. Припустивши артрит, призначили мазь і знеболююче, та рекомендували в понеділок звернутися в поліклініку. Артрит підтвердили й призначили лікування на два тижні. Болі пішли, хлопчик почав ходити в дитячий садок. В кінці вересня запалився лімфовузол на шиї, дитина не могла повернути голову. В обласній лікарні госпіталізували в хірургічне відділення, призначили компреси та антибіотики. Через два тижні виписали додому, а через п'ять днів знову з'явилися болі в ногах. Госпіталізували в гематологічне відділення. Після КТ, пункції, біопсії, встановили діагноз. У НІР розписали протокол лікування й в обласній лікарні за місцем проживання хлопчик проходив курси хіміотерапії. У середині лютого 2018 року в НІР прооперували. З липня 2018 року на аутотрансплантацию Діма поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.


ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 0633 9474
Одержувач: Гунченко Тетяна
Янов Максим
Янов Максим
17 лютого 2005 р.н.
Донецька обл., м. Покровськ
Діагноз: остеосаркома в/3 правої великої гомілкової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Наталя

На початку червня 2019 року хлопчик катався на велосипеді і вдарився об педаль. Через місяць звернулися до сімейного лікаря та травматолога зі скаргою на біль в нозі. Зробили рентген і встановили «остеопороз». Призначили кальцій і електрофорез. Після трьох процедур нога опухла. Призначили мазь. Три дня лікування не дали результат і батьки самі повезли дитину в обласну лікарню. На КТ виявили новоутворення. Направили в НДІ травматології та ортопедії м.Лиман. Взяли біопсію і батьки поїхали до Харкова, в Інститут ім.Сітенка. Дитину чотири дні дообслідували, встановили діагноз і направили в НІР. З кінця серпня 2019 року Максим поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2969 0960
Одержувач: Янова Наталя
Калюжний Діма
Калюжний Діма
23 квітня 2010 р.н.
Запорізька обл., м. Мелітополь
Діагноз: саркома Юінга правої великої гомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Олена

На початку червня 2016 року хлопчик забив ногу. Через два тижні звернулися до лікаря зі скаргами на біль і кульгавість. Зробили рентген, який не викликав занепокоєння у лікаря. Призначили електрофорез. Після курсу лікування знову звернулися до лікаря з тими ж скаргами. Зробили рентген та виявили значну зміну кістки й новоутворення. Дитину направили в обласну лікарню. Біопсія показала доброякісність процесу. Направили в Інститут ортопедії, де встановили злоякісність процесу і хлопчика направили в НІР. З жовтня 2016 по жовтень 2017 Діма пройшов чотирнадцять хіміотерапій і операцію по кріодиструкції кістки з аутопластикою пластиною. На черговій перевірці виявлено рецидив. З жовтня 2018 року Діма знову поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення рахунку 4149 4996 4568 4224
Одержувач: Калюжна Олена
Лисих Данило
Лисих Данило
8 червня 2004 р.н.
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: остеосаркома лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (-)
Батько Сергій

У лютому 2019 року у дитини почала боліти нога в області коліна, звернулися в поліклініку, де зробили рентген, припустили забій коліна і призначили 10 сеансів електрофорезу. Після 7го сеансу стало гірше - почало боліти все стегно. Звернулися до завідуючого відділення травматології, який порадив пройти цифровий рентген в приватній клініці. На знімках побачили новоутворення і терміново направили в Охматдит, де подивилися знімок і направили в НІР. У НІР пройшли обстеження, провели відкриту біопсію та поставили діагноз. З травня 2019 року Данило почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 8432 6528
Одержувач: Лисих Юлія
Краля Карина
Краля Карина
25 серпня 2014 р.н.
Житомирська обл., Новоград-Волинський район, смт. Городниця
Діагноз: ангіофіброма гортані і верхньої третини трахеї, рецидив
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Ірина

У 2014 році у дитини почалися сильний нежить і кашель, з часом з'явилася задишка. За місцем проживання дівчинці поставили діагноз «бронхіт» і призначили лікування, яке призвело до ускладнень і реанімації. Після реанімації припустили поліп гортані і направили в Охматдит. Провели операцію і взяли матеріал на гістологію, за результатами якої й встановили діагноз. З 2014 по 2016 роки дівчинка пройшла шість курсів хіміотерапій і в 2016 році закінчила спецлікування.
На черговій перевірці, в липні 2019 року, на КТ побачили вогнища в легенях і лімфовузлах. Два курси хіміотерапії дівчинка пройшла за місцем проживання і з вересня 2019 року поступила на аутотрансплантацію у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4993 4175 1780
Одержувач: Краля Ірина
Русо Руслан
Русо Руслан
4 жовтня 2004 р.н.
Чернівецька обл., Глибоцький р-н, смт. Глибока
Діагноз: остеосаркома лівої великогомілкової кістки
Група крові: О(I) Rh(-)
Мама Родіка

У квітні 2019 року, займаючись спортом, хлопець вдарився ногою. При навантаженні нога сильно боліла і було важко ходити. За літо хлопець зменшив навантаження на ногу. Біль зник, але, після активних тренувань, перед змаганнями з баскетболу, в жовтні знову з'явилися сильні болі. У районній лікарні лікар припустив забій і призначив мазі. Через місяць такого лікування нога набрякла, за результатами рентгена помітили ознаки пухлини і направили в обласну лікарню. Провели КТ і направили в Охматдит. Батьки самі вирішили звернутися до НІР. Взяли біопсію, перевірили результати в Інституті травматології та встановили діагноз. З листопада 2019 року Руслан почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 3494 2588
Одержувач: Русо Руслан
Семенюк Домініка
Семенюк Домініка
2 серпня 2007 р.н.
Житомирська обл., Романівський р-н, с.Хімріч
Діагноз: остеосаркома н/3 лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Оксана 
Мартинюк Юліана
Мартинюк Юліана
1 серпня 2012 р.н.
Чернівецька обл., Сокирянський р-н, с. Михалкове
Діагноз: пухлина Вільмса лівої нирки
Група крові: B(III) Rh(+)
Мама Наталя

У грудні 2019 року дівчинка збиралася в школу і мама помітила збоку якесь ущільнення. Приїхали в районний центр до сімейного лікаря. Призначили УЗД, побачили новоутворення і направили дитину в обласну лікарню. Після обстеження, УЗД, КТ, дівчинку направили в НІР. З січня 2020 року Юліана почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Маркович Іван
Маркович Іван
21 липня 2012 р.н.
Закарпатська обл., Іршавський р-н, с. Бронька
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Віра

На початку листопада 2018 року хлопчик почав скаржитися на болі в животі. Через тиждень звернулися в районну лікарню. Дитину відразу направили в обласну. Після двох тижнів обстеження, КТ, направили в НІР на біопсію. Хлопчику встановили діагноз і з листопада 2018 року Іван поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Косар Назарій
Косар Назарій
18 червня 2004 р.н.
м. Івано-Франківськ
Діагноз: остеосаркома в/3 лівої гомілкової кістки
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Леся

У квітні 2019 року хлопчик забив ногу. Вдома помітили, що опухло коліно. Через два тижні, коли набряклість не пройшла і з'явилися болі, звернулися до травматолога. Рентген і УЗД не викликали занепокоєння і доктор призначив мазь. Тиждень такого лікування не допоміг. Знову приїхали до травматолога, який вже порекомендував компреси. Набряклість «спустилася» вниз по нозі. Знову приїхали до травматолога. Повторне обстеження не виявило нічого тривожного. Мамі порадили звернутися до професора. Дочекалися його з відпустки. Доктор пояснив в якій проекції зробити рентген і вже на підставі цього знімка призначили МТР і консультацію онколога. Онколог в цей час був на конференції і батьки повезли сина до Києва. Після трьох тижнів обстеження і двох біопсій, встановили діагноз і першу хіміотерапію хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання. З жовтня 2019 року Назарій поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2658 3986
Одержувач: Косар Назарій
Михайленко Юлія
Михайленко Юлія
19 вересня 2004 р.н.
Полтавська обл., смт. Котельва
Діагноз: агресивний фіброматоз м'яких тканин правого стегна
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Людмила

У квітні 2018 року стало помітно й відчутно, що у дівчинки змінилася права нога. Звернулися до поліклініки і дитину направили в обласну лікарню. Після КТ направили в НІР. Після обстеження, МРТ, КТ, біопсії, було прийнято рішення спостерігати. Протягом двох років дівчинка пройшла сім перевірок. Стало помітним поступове збільшення новоутворення. У січні 2020 року Юлі призначена хіміотерапія за місцем проживання.
Зганич Микола
Зганич Микола
2 жовтня 2006 р.н.
Закарпатська обл, м.Ужгород
Діагноз: медуллобластома 4-го шлуночка головного мозку
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Ольга 

В кінці листопада 2018 року у дитини почалася блювота. Звернулися до дільничного лікаря, здали аналізи. Припустили проблему з шлунково-кишковим трактом й призначили лікування. Після п'яти днів лікування хлопчик пішов до школи. Виявилося, що блювота тривала, просто дитина приховувала. Звернулися до лікарні. Три дні хлопчика прокапали, УЗД не викликав побоювань. Зробили КТ і виявили новоутворення. Госпіталізували у відділення нейрохірургії. В середині грудня прооперували. За гістологічним дослідженням встановили діагноз, в НІР його підтвердили, розписали протокол лікування й хіміотерапію дитина почала в обласній лікарні за місцем проживання. На блоки з метотрексатом, з лютого 2019 року Микола приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Капінос Антон
Капінос Антон
05 лютого 2017 р.н.
Хмельницька обл., м. Полонне
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Юлія

В січні 2019 року мама почала відчувати, що з дитиною щось не так. Педіатра відвідували регулярно, хлопчик часто хворів, постійно зверталися з проханням повної перевірки. У квітні на УЗД подивилися все крім нирок, здали аналізи. Заспокоїлися і в червні поїхали до Туреччини на відпочинок. Дитина почала неконтрольовано мочитися. У серпні звернулися до іншого педіатра, який направив до хірурга, до уролога. Лікарі сказали, що дитина маленька і це нормально. Зробили УЗД нирок і виявили новоутворення. Приїхали в НІР і після місяця обстежень і двох біопсій, встановили діагноз. З вересня 2019 року Антон поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2065 49999
Одержувач: Капінос Юлія

Події

Карантин.
03-04-2020

Карантин.

Кожен отримав альбом та олівці, отож, малюємо сьогодні дракона...
Карантин.
02-04-2020

Карантин.

Сканворди, філворди, кейворди, японські та класичні кросворди....
Квартальний звіт.
02-04-2020

Квартальний звіт.

Звіт за I квартал 2020 року. На початок року залишок на...
Карантин.
01-04-2020

Карантин.

Сьогодні до вашої уваги казки на різний вік - від 3 до 10....
Карантин.
31-03-2020

Карантин.

Сьогодні для занять з дитиною - ігри на увагу та пам ять,...
Карантин.
30-03-2020

Карантин.

Цей тиждень буде тижнем корисних посилань на різні розваги...
Карантин.
27-03-2020

Карантин.

Карантин у відділенні триває 22 день. Доступ не тільки у...
Карантин.
25-03-2020

Карантин.

Дівчата сьогодні байдикують. Для дівчаток сьогодні припасені...
Карантин.
23-03-2020

Карантин.

Сьогодні кожен отримав книгу. Читаємо, безпечно проживаємо...
Карантин.
20-03-2020

Карантин.

Для тих, хто має бажання зацікавити себе роботою, або зайняти...
Карантин.
18-03-2020

Карантин.

Карантин посилює умови перебування у відділенні. Сьогодні...
Карантин.
16-03-2020

Карантин.

За вихідні встигли скучити за поробками, тож сьогодні із...
COVID-19.
14-03-2020

COVID-19.

Зважаючи на часті запитання батьків у відділенні та...
Карантин.
13-03-2020

Карантин.

Попереду вихідні, тож потрібно запастися роботою. Тому сьогодні...
Карантин.
11-03-2020

Карантин.

Хлопці сьогодні байдикують! Для хлопців припасені машинки,...
Карантин.
09-03-2020

Карантин.

У відділенні карантин, але це ще не означає, що доведеться...
Допомога.
07-03-2020

Допомога.

При щільних солідних пухлинах операцію потребує кожен. Потім...
Карантин.
06-03-2020

Карантин.

У відділенні дитячої онкології Національного інституту раку до...
Ярмарок.
06-03-2020

Ярмарок.

Святковий ярмарок пряників в компанії Інфопульс стає традицією....
Чаювання.
05-03-2020

Чаювання.

Сьогодні чаюємо з Катериною Хливнюк. А в гостях у нас Олена...

Акції

Добрий вівторок
Щовівторка ми чекаємо на вас на Ломоносова 33/43, відділення трансфузіології Національного інституту раку на донорські вівторки від команди Донорський проект "Zdai Blood" . Станьте рятівником маленького пацієнта відділення дитячої онкології! Щовівторка донорська акція #ДобрийВівторок для Інституту раку Реєструйтесь та допомагайте онкохворим дітям перемагати хворобу. Дата: КОЖЕН вівторок Час: 10-12:00 Місце: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ). Корпус поліклініки, відділення трансфузіології. З собою мати паспорт і гарний настрій. Реєстрація на акцію:...
Далi
Котики
Настав час котиків, які заробляють на добрі справи отримуючи нагороди та бали бонусу! Будь котиком - обміняй свій час на допомогу! На допомогу нам! Kotyky.org.ua - перша суспільно-корисна платформа. Заходь, реєструйся, виконуй легке завдання, заробляй "котиків" і допомагай нам! Тепер робити добро зовсім просто, легко і весело! А кожен твій зароблений "котик" - це гривня на добрі справи.
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments