Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Мазур Вероніка
Мазур Вероніка
24 квітня 2014 р.н.
Хмельницька обл., Новоушицький р-н, с. Куча
Діагноз: недиференційована злоякісна пухлина малого тазу
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Віта

У жовтні 2019 року, з підозрою на цистит, педіатр направила дитину на УЗД. Дівчинку направили в обласну лікарню, де виявили доброякісну пухлину і рекомендували спостерігати. У лютому у дитини почалася блювота і почала підвищуватися температура тіла. Дівчинку госпіталізували в інфекційне відділення, почали антибіотикотерапію. Через два тижні після курсу лікування, знову почалася блювота, лікар рекомендувала промивати ніс. Батьки звернулися в лікарню в іншому районі. Дитину направили в обласну лікарню з підозрою на нефроденіт. Після КТ дівчинку направили в НІР. З квітня 2020 року Вероніка поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Пряхіна Юлія
Пряхіна Юлія
30 серпня 2004 р.н.
Донецька обл., м. Мирноград
Діагноз: альвеолярна рабдоміосаркома м'яких тканин правого передпліччя
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Ліля

Після травми в січні 2019 року, на руці з'явилося невелике ущільнення, яке абсолютно не турбувало. У вересні мама помітила, що воно почало збільшуватися. Почали мазати маззю. А в жовтні, знайшовши час між заняттями дитини, звернулися до хірурга. Зробили УЗД й направили до Краматорська. Після УЗД, МРТ, в кінці жовтня пухлину видалили. Встановили діагноз і направили в НІР. З грудня 2019 року Юля почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 3830 1072
Одержувач: Пряхіна Лілія
Макаренко Данило
Макаренко Данило
26 жовтня 2003 р.н.
м. Харків
Діагноз: саркома Юінга правої великогомілкової кістки
Група крові: А(II) Rh(-)
Мама Надія

В кінці січня 2020 року помітили якесь ущільнення на нозі. Воно абсолютно не турбувало, спостерігали близько півтора місяців і звернулися в поліклініку. Хлопчика направили в Інститут ім. Ситенка. У зв'язку з карантином обстеження затягнулося, два тижні чекали результат біопсії. Через півтора місяці направили в НІР. Підтвердження діагнозу чекали ще від трьох лабораторій і з травня 2020 року Данило поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5363 5420 1113 0250
Одержувач: Макаренко Надія
Тельнов Єгор
Тельнов Єгор
26 квітня 2011 р.н.
Харківська обл., м. Барвінкове
Діагноз: гангліонейробластома заднього середостіння
Група крові: АВ(IV) Rh(+)
Мама Олена

У лютому 2020 року після пневмонії зробили повторний знімок і помітили якусь пляму. В обласній лікарні зробили МРТ й виявили пухлину. В середині березня дитину госпіталізували в онкогематологію і прооперували. У НІР обстежили гістологію, встановили діагноз, розписали протокол лікування і чотири курси хіміотерапії хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання. З липня 2010 року Єгора готують до аутотрансплантації у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Гарлачова Ангеліна
Гарлачова Ангеліна
26 травня 2008 р.н.
Луганська обл., м. Суходільськ
Діагноз: остеосаркома правої стегнової кістки
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Яна

У січні 2020 року дівчинка поскаржилася, що у неї опухла нога. Дочекавшись понеділка, звернулися до травматолога в районну лікарню. Рентген показав «якесь скупчення в кістці» і дитину направили в обласну лікарню. Там лікар відразу ж припустив онкологію й направив на КТ, біопсію. В обласній лікарні треба було довго чекати результатів біопсії, батькам порадили звернутися в НІР, де взяли біопсію і встановили діагноз. З лютого 2020 року Ангеліна почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4393 1491 1474
Одержувач: Гарлачова Яна
Пінчук В'ячеслав
Пінчук В'ячеслав
24 лютого 2005 р.н.
Харківська обл., смт. Безлюдівка
Діагноз: остеосаркома в/3 лівої великої гомілкової кістки
Група крові: B(III) Rh(+)
Мама Яна
Кричфалушій Дарина
Кричфалушій Дарина
14 листопада 2014 р.н.
Полтавська обл., Лубенський р-н, с. Калайдинці
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: B(III) Rh(-)
Мама Марина

На початку січня 2020 року, під час сну, мама помітила у дитини якесь ущільнення в боці. Звернулися до фельдшера, який направив до хірурга в обласну лікарню. Після УЗД, КТ, виявили новоутворення і направили в НІР. З січня почали хіміотерапії по протоколу, в середині лютого нирку видалили. З січня 2020 року Дарина почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 3973 0210
Одержувач: Кричфалушій Марина
Лупіков Олексій
Лупіков Олексій
10 жовтня 2013 р.н.
Донецька обл., м. Маріуполь
Діагноз: медуллобластома задньочерепної ямки головного мозку
Група крові:
Мама Олександра

В середині січня 2020 року, забираючи сина з дитячого садка, батькам звернули увагу, що дитина після їжі відразу хоче спати, швидко втомлюється. До того ж хлопчик почав скаржитися на біль в животі і шиї. Звернулися до педіатра. Дитину направили до інфекціоніста. До цього часу хлопчик вже почав відмовлятися від їжі, з'явилася слабкість. У дитини нічого не виявили і відправили додому під нагляд. В кінці січня здали аналіз крові. З підвищеним ШОЕ звернулися в міську лікарню. До цього часу дитина почала кашляти. Хлопчика відправили додому лікувати вірус. На початку лютого почали косити очі. Звернулися знову в лікарню і госпіталізували в неврологічне відділення. Зробили КТ, МРТ, виявили новоутворення і в обласній лікарні пухлину видалили. Після десяти днів відновлення зробили повторне МРТ, сказали, що там все чисто і направили в Охматдит на променеву терапію. При перегляді дисків МРТ в Охматдиті, виявили вогнища пухлини і, встановивши резервуар, направили в НІР. З березня 2020 року Олексій поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
 
ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7427 0820 7331
Одержувач: Лупікова Олександра
Поточняк Вероніка
Поточняк Вероніка
30 грудня 2005 р.н.
м. Тернопіль
Діагноз: остеосаркома правої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Тетяна

Влітку 2019 року дівчинка відпочивала в селі. В кінці липня, в один з приїздів мами, дитина поскаржилася на дискомфорт при згинанні коліна, але дівчинка активно проводила час і раніше подібних скарг не було, тому й не звернули особливу увагу. В кінці серпня, проходивши з мамою цілий день на ринку, дівчинка почала скаржитися на сильний біль в нозі. Звернулися до знайомого лікаря, зробили УЗД й виявили новоутворення. У міській лікарні провели рентген, припустили діагноз і порадили їхати до Києва в Інститут травматології та ортопедії. Там провели біопсію, встановили діагноз і розписали протокол лікування. Першу хіміотерапію Вероніка пройшла за місцем проживання, а з жовтня 2019 року почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4390 1213 9899
Одержувач: Поточняк Степан
Висотенко Кіріл
Висотенко Кіріл
13 січня 2005 р.н.
м. Київ
Діагноз: саркома Юінга правої малогомілкової кістки
Група крові: B(III) Rh(-)
Мама Ірина

У жовтні 2019 року дитина повернулася зі школи зі скаргами на біль в нозі. Помазали маззю й боліти перестало. У грудні мама помітила, що син накульгує, хоча він сам цього не помічав і нічого не турбувало. На новорічне свято, збираючись в гості, помітили, що нога набрякла. Першого січня приїхали в Охматдит, зробили рентген і хлопчика направили в НІР. Після обстеження, біопсії встановили діагноз і з січня 2020 року Кіріл почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4390 0835 8164
Одержувач: Висотенко Ірина
Дегтярьова Віка
Дегтярьова Віка
2 січня 2015 р.н.
Луганська обл., м. Сватове
Діагноз: саркома Юінга лівої н/3 великої гомілкової кістки
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Юлія

В кінці 2018 року дівчинка вранці прокинулася і не змогла встати на ногу. Звернулися до лікаря в поліклініці. Лікар призначив мазь. Після п'яти днів такого лікування все нормалізувалося. Але така ж ситуація повторилася через місяць. Знову звернулися в поліклініку. Зробили рентген і дитину направили в обласну лікарню. Травматолог запевнив, що нема про що тривожитися і варто показатися через півроку, але якщо ситуація погіршиться, то приїжджати відразу ж. Приїхали через два тижні зі скаргами на болі по ночах. Після КТ і МРТ, дівчинку направили в Інститут патології хребта та суглобів ім. Ситенка з рекомендацією зробити біопсію. Але лікар переконала, що робити біопсію не треба, що це схоже на остеомієліт і за станом треба поспостерігати. Через тиждень болі посилилися і знову приїхали в обласну лікарню. Дитину госпіталізували у відділення гнійної хірургії. П'ятнадцять днів вводили антибіотики і робили компреси. Стан тільки погіршувався і дівчинку направили в Охматдит. В Охматдиті тільки подивилися знімки і направили в НІР. На початку грудня 2019 року взяли біопсію, встановили діагноз, розписали протокол лікування і шість курсів хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З липня 2020 року Віка продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 1765 7336
Одержувач: Дегтярьова Юлія
Печенюк Валерія
Печенюк Валерія
6 лютого 2015 р.н.
м. Житомир
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Аліса

У серпні 2019 року дівчинка почала скаржитися на біль в животі. Зробили УЗД, виявили новоутворення і дитину направили в обласну лікарню. КТ підтвердило наявність пухлини. У НІР в жовтні зробили операцію і видалили нирку. Дівчинка пройшла дванадцять курсів хіміотерапії та променеву терапію. У липні 2020 року Валерія закінчила курс спецлікування. На першій перевірці виявили метастаз у легенях. З вересня 2020 року Лєра знову поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2078 3236
Одержувач: Печенюк Аліса
Косар Назарій
Косар Назарій
18 червня 2004 р.н.
м. Івано-Франківськ
Діагноз: остеосаркома в/3 лівої гомілкової кістки
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Леся

У квітні 2019 року хлопчик забив ногу. Вдома помітили, що опухло коліно. Через два тижні, коли набряклість не пройшла і з'явилися болі, звернулися до травматолога. Рентген і УЗД не викликали занепокоєння і доктор призначив мазь. Тиждень такого лікування не допоміг. Знову приїхали до травматолога, який вже порекомендував компреси. Набряклість «спустилася» вниз по нозі. Знову приїхали до травматолога. Повторне обстеження не виявило нічого тривожного. Мамі порадили звернутися до професора. Дочекалися його з відпустки. Доктор пояснив в якій проекції зробити рентген і вже на підставі цього знімка призначили МТР і консультацію онколога. Онколог в цей час був на конференції і батьки повезли сина до Києва. Після трьох тижнів обстеження і двох біопсій, встановили діагноз і першу хіміотерапію хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання. З жовтня 2019 року Назарій поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2658 3986
Одержувач: Косар Назарій
Журомський Денис
Журомський Денис
30 жовтня 2018 р.н.
Луганська обл., Старобільський р-н, с. Половинкине
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору, метастази в кістки черепа
Група крові: А(II) Rh(-)
Мама Наталія

У сім місяців, купаючи дитину, мама виявила ущільнення зліва під ребром. Звернулися до педіатра. Лікар сказала, що все в нормі. Через місяць батьки помітили, що ущільнення збільшилося і поїхали в обласну лікарню. На УЗД виявили новоутворення і направили хлопчика в НІР. На початку червня 2019 року пухлину видалили, гістологія встановила «нейробластому», обстеження показало, що в організмі немає більше вогнищ і метастаз, й дитину відпустили додому з рекомендаціями перевірятися кожні три місяці. У лютому 2020 року на брові з'явилася шишка. Все було схоже на забій, але коли через три тижні «забій» так і не зійшов, звернулися до лікаря. Введений карантин в країні ускладнив ситуацію, довелося шукати можливість зробити КТ. В середині квітня приїхали в НІР - обстеження, біопсія і виявили метастаз нейробластоми. З квітня 2020 року Денис поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Лисенко Макар
Лисенко Макар
4 травня 2018 р.н.
Одеська обл., cмт. Іванівка
Діагноз: пухлина дуги нижньої щелепи
Група крові: B(III) Rh(+)
Мама Оксана

У вересні 2019 року звернулися до стоматолога зі скаргою на припухлу щоку. Доктор припустив, що це від звички смоктати соску. Відучили від соски. Через три місяці звернулися з тією ж проблемою. На цей раз припустили, що це лізуть зуби. У квітні 2020 року за три доби щока помітно збільшилася. Стоматолог припустив запалення слинної залози і направив в обласну лікарню. Двічі оперували, гною не було. Взяли біопсію, зробили рентген, КТ, виявили ракові клітини й направили до онколога. З травня 2020 року Макар поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Райффайзен Банк Аваль
Поповнення карти 4149 5010 1031 3535
Одержувач: Лисенко Оксана
Басіна Єсенія
Басіна Єсенія
17 жовтня 2014 р.н.
Закарпатська обл., м.Хуст
Діагноз: гепатобластома
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Наталія

У червні 2020 року консультувалися по телефону з сімейним лікарем по стану дитини, у якої був підвищений ацетон у сечі. Підозрювали отруєння. Мама, промацуючи живіт, виявила якесь ущільнення. Зробили УЗД і з підозрою, що щось є, звернулися в приватну клініку, де сказали, що все нормально. Мама спостерігала за дитиною і, розуміючи, що ущільнення не пропало за два тижні, звернулися до лікаря в іншій приватній клініці. Знову УЗД і дівчинку направили в обласну лікарню. Після КТ направили в НІР. Обстеження, біопсія, встановили діагноз, призначили хіміотерапію. З липня 2020 року Єсенія почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

Укргазбанк
Поповнення карти 5355 0740 1575 6989
Одержувач: Басіна Наталія
Прудкогляд Ілля
Прудкогляд Ілля
19 березня 2016 р.н.
Донецька обл., м. Краматорськ
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Олена

У жовтні 2019 року хлопчикові готувалися видаляти аденоїди, здавали аналізи. Вранці виявили в сечі кров. Звернулися до поліклініки, зробили УЗД. Дитину направили в обласну лікарню до дитячого онколога. Зробили КТ і направили в НДР. Після обстеження, з листопада 2019 року Ілля почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7450 1429 0917
Одержувач: Прудкогляд Олена
Слатвицький Назарій
Слатвицький Назарій
23 серпня 2004 р.н.
м. Полтава
Діагноз: гермінома головного мозку
Група крові:
Мама Анна

На початку літа 2019 року у дитини оніміла ліва сторона тіла, але напад швидко пройшов, наслідків не було. Такий же напад стався і в грудні, але ще почало косити око, хлопчик значно схуд. Звернулися з проханням обстежити дитину. Зробили УЗД, подивилися щитовидку, припустили «гіпотиреоз». Енцефалограма була в нормі. МРТ вирішили не робити бо стан дитини поліпшувався. Перед введенням карантину хлопчик перехворів і стан знову різко погіршився. Звернулися до невролога, в середині квітня зробили МРТ з контрастом, виявили новоутворення. Після консультації нейрохірург написав, що термінової операції не потрібно і можна продовжити лікування після карантину. Стан дитини погіршувався і батьки самі шукали вихід на Охматдит. Пухлина неоперабельна. В середині травня встановили шунт, два тижні обстежували. З травня 2020 року Назарій продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 9807 8321
Одержувач: Слатвицька Анна
Мельник Олександр
Мельник Олександр
12 вересня 2002 р.н.
Закарпатська обл., смт. Королево
Діагноз: остеосаркома правого колінного суглоба
Група крові: А(II) Rh(-)
Мама Андріана

У липні 2020 року з'явилися болі в нозі при навантаженнях. А коли дитина забила коліно і воно опухло, звернулися до травматолога в районній лікарні. Зробили рентген і хлопчика направили в обласну лікарню. Госпіталізували в онкогематологічне відділення і після п'яти днів обстеження, направили в НІР. З вересня 2020 року Олександр поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4393 1897 1169
Одержувач: Мельник Андріана
Семенюк Домініка
Семенюк Домініка
2 серпня 2007 р.н.
Житомирська обл., Романівський р-н, с.Хімріч
Діагноз: остеосаркома н/3 лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Оксана 

Події

Карантин.
28-09-2020

Карантин.

Сьогодні кожен отримав пасочки! Тільки у кожного свої, свого...
Кінофойє.
24-09-2020

Кінофойє.

Коли проблеми тягнуть на дно, дивись вгору! - такий слоган має...
Смачна підтримка.
23-09-2020

Смачна підтримка.

Вже тринадцятий тиждень щосереди ми отримуємо смачну підтримку...
Карантин.
21-09-2020

Карантин.

Сьогодні в наборі є шість кольорів пластиліну, магнітна стрічка...
Карантин.
19-09-2020

Карантин.

З кожним місяцем карантину підтримка набуває особливої ваги....
Кінофойє.
17-09-2020

Кінофойє.

У кожної легенди є свій початок - такий слоган має цей фільм....
Карантин.
14-09-2020

Карантин.

Сьогодні працюємо з незвичним та легким пластиліном. Він не...
Підтримка.
12-09-2020

Підтримка.

Сьогодні малюємо в Маріїнському парку. Громадська організація...
Кінофойє.
10-09-2020

Кінофойє.

Готуємося до шоколадного смаку пригод і подорожуємо по...
Карантин.
08-09-2020

Карантин.

Сьогодні відчуватимемо себе майстрами художньої ковки....
Благодійна лотерея.
06-09-2020

Благодійна лотерея.

Промайнули три дні участі в Міжнародній виставці-продажу Модна...
Карантин.
04-09-2020

Карантин.

Чого тільки не придумали для креативної творчості! Сьогодні у...
Карантин.
02-09-2020

Карантин.

За час введеного карантину, для можливості творчо зайняти...
Карантин.
31-08-2020

Карантин.

Сьогодні будемо експериментувати з гідрогелевими кульками....
Карантин.
27-08-2020

Карантин.

А у нас Кінофойє! Встановлено великий екран, проектор,...
Карантин.
25-08-2020

Карантин.

Сьогодні у кожного в комплекті п ять малюнків та до засвоєння...
Карантин.
21-08-2020

Карантин.

Сьогодні відпочинемо від творчих завдань. Сьогодні обираємо...
Карантин.
19-08-2020

Карантин.

Сьогодні у кожного є творче завдання гравюра. У комплекті є...
Карантин.
18-08-2020

Карантин.

У відділенні дитячої онкології триває 166 день карантину....

Акції

Подивись на мене!
"Люблю спостерігати за реакцією людей, коли вони на мене дивляться". Богдан звичайний симпатичний парубок із протезом замість правої ноги. В 14 років йому довелося пройти лікування при онкології. Ампутували ногу. Закінчивши хіміотерапії, одягнувши протез, життя продовжилося. Приховувати протез не захотів одразу. Не захотів косметику. Почав працювати провайдером місцевого оператора. Життя налаштовувалося. Через сім років після агресивного лікування у Богдана почало щось поколювати під ребром. Лікарі розбиралися декілька місяців, призначаючи різні курси лікування. Знайшлися ті, хто розібрався,...
Далi
Лікування під час пандемії.
"З понеділка госпіталізують у відділення тільки при наявності тесту на covid-2019", почуте в п ятницю приголомшило. І це у відділення дитячої онкології, коли на результат впливають й вчасно отримані курси хіміотерапії. Почали моніторити можливості і варіанти рішення. З понеділка уклали договір з лабораторією та почали тестування. Але відчуття чому за це мають платити батьки не полишало. Підняли галас на соціальних сторінках, шукали офіційних пояснень від МОЗ, спілкувалися з телеканалами. Розуміння необхідності тестування методом ПЛР на covid-2019 усіх, хто госпіталізується у відділення,...
Далi
Добрий вівторок
Щовівторка ми чекаємо на вас на Ломоносова 33/43, відділення трансфузіології Національного інституту раку на донорські вівторки від команди Донорський проект "Zdai Blood" . Станьте рятівником маленького пацієнта відділення дитячої онкології! Щовівторка донорська акція #ДобрийВівторок для Інституту раку Реєструйтесь та допомагайте онкохворим дітям перемагати хворобу. Дата: КОЖЕН вівторок Час: 10-12:00 Місце: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ). Корпус поліклініки, відділення трансфузіології. З собою мати паспорт і гарний настрій. Реєстрація на акцію:...
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. УВАГА! Під час карантину донорів приймають у вівторок та четвер з 10.00 до 13.00 Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися,... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments