Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Сергійчук Вадим
Сергійчук Вадим
13 червня 1999 р.н.
Рівненська обл., Сарненський р-н, с. Цепцевичі
Діагноз: злоякісна пухлина головного мозку
Група крові: А (II) Rh (+)
Тато Володимир

У серпні 2014 року звернулися до районної лікарні зі скаргами на нудоту і блювоту. Невропатолог припустив проблему з хребтом і направив в обласну лікарню. З виявленими міжхребцевими грижами дитину направили в Охматдит. Знайомі порадили звернутися в Інститут нейрохірургії, де після огляду, МРТ, виявили рідину в третьому шлуночку головного мозку, в середині жовтня встановили шунт і відпустили додому. Влітку 2015 року шунт забився. В Інституті нейрохірургії провели ревізію шунта, зробили контрольне МРТ і виявили пухлину. У грудні 2016 року видалили новоутворення, в НІР розписали протокол лікування. З січня 2017 року на блоки з метатріксатом Вадим приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Заїка Артем
Заїка Артем
14 січня 2014 р.н.
Сумська обл., м. Глухів
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Олена

З кінця квітня 2016 року дитина почала прокидатися ночами, з'явилася пітливість, втома, підвищена температура тіла. Звернулися в поліклініку до педіатра. Встановили «гастрит» і почали антибіотикотерапію. Після місяця лікування хлопчик почав періодично скаржитися на болі в тазу, слабкість, болі в животі. У поліклініці зробили УЗД, але на старому апараті і побачили роздутий кишечник. Після консультації з ортопедом, зробили рентген тазостегнових суглобів і повторили УЗД на новому апараті. Виявили новоутворення і дитину направили в обласну лікарню, а звідти, після КТ, в НІР. З червня 2016 року Артем поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Грабко Ксенія
Грабко Ксенія
22 серпня 2010 р.н.
Херсонська обл., смт. Чаплинка
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Алла

У вересні 2015 року дівчинка почала скаржитися на періодичні болі в нозі, але завжди була активна. В один день, в лютому 2016, дитина просто не змогла ступити на ногу. Звернулися в обласну лікарню, зробили рентген, який не викликав ніяких занепокоєнь. Доктор призначив мазь. Через тиждень застосування мазі, збільшилися лімфовузли. Дівчинку госпіталізували у відділення хірургії. Гістологічне дослідження показало злоякісність процесу. Дві лабораторії встановили різні діагнози. Звернулися в НІР, повторили біопсію, встановили діагноз, розписали протокол лікування і два курси хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З серпня 2016 року Ксенія поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7572 7702 8710
Одержувач: Грабко Алла Вікторівна
Бабак Владислав
Бабак Владислав
23 листопада 2000 р.н.
Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Мислятин
Діагноз: ПНЕТ малого таза
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Сніжана

Хлопчик професійно займається волейболом, тому, коли влітку 2017 року з'явилися болі в спині, то особливої тривожності вони не викликали. Два місяці застосування мазей поліпшення не дали. Звернулися до невропатолога. Зробили КТ попереку, доктор побачив протрузію. Незабаром з'явилися проблеми зі стільцем, з'явився біль під час сидіння. Звернулися до поліклініки, зробили УЗД і виявили новоутворення в малому тазу. Приїхали в урологічне відділення обласної лікарні. Зробили МРТ і дитину направили в НІР. З вересня 2017 року Владислав поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Саморядова Ксенія
Саморядова Ксенія
22 вересня 2008 р.н.
м. Луганськ
Діагноз: саркома Юінга правої малогомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Людмила

З літа 2016 року дівчинка періодично скаржилася на болі в нозі. У лютому 2017 вже стало боляче ставати на ногу. Звернулися до травматолога в поліклініці. Зробили рентген і направили дитину в обласну лікарню. Після тижня обстеження припустили три діагнози і порекомендували батькам шукати клініку. Приїхали в НІР. Оформили статус переселенця і з березня 2017 року Ксенія почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Приватбанк
Поповнення картки 4149 4378 6645 1162
Одержувач: Саморядова Людмила Михайлівна
Бучацька Ганна
Бучацька Ганна
8 травня 1999 р.н.
Вінницька обл., Чечельницький р-н, с. Тартак
Діагноз: саркома кісток таза
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Ольга

У червні 2016 року дівчинка невдало приземлилася на попу. Через п'ять місяців місце забиття початок боліти. Біль поширився на ногу. Звернулися до міської лікарні. Після обстеження, дівчину направили до обласного травматолога. Після новорічних свят зробили КТ в обласній лікарні та дитину направили в онкодиспансер. Батьки об'їздили ще чотири лікарні. З квітня 2017 року Ганна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
Севастьянов Олександр
Севастьянов Олександр
6 грудня 1995 р.н.
Хмельницька обл., м. Дунаївці
Діагноз: хондросаркома правої стегнової кістки
Группа крови: А(II) Rh(-)
Мама Віта
Любицький Максим
Любицький Максим
10 червня 2015 р.н.
м. Миколаїв
Діагноз: нейробластома лівого наднирника
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Марія

У вересні 2017 року батьки звернули увагу на жовтизну шкіри, що з'явилася у сина, синці під очима. Звернулися до поліклініки, здали аналізи і виявили знижений рівень гемоглобіну в крові. Після консультації з гематологом взяли кістковий мозок і направили в Охматдит на перевірку. Зробили УЗД та виявили новоутворення. Після МРТ, КТ направили в НІР. З жовтня 2017 року Максим поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7572 6719 7244
Одержувач: Любицький Анатолій Михайлович
Чхан Настя
Чхан Настя
20 серпня 2016 р.н.
Донецька обл., м. Слов'янськ
Діагноз: гепатобластома
Група крові: О (I) Rh (+)
Бабуся Тетяна

У серпні 2017 року, приїхавши в гості, бабуся помітила у дитини збільшений живіт. Дільничний лікар рекомендував попити Еспумізан. Два тижні прийому препарату ситуацію не поліпшили. Звернулися до педіатра, здали аналізи і дівчинку направили до гінеколога. Доктор встановила вагініт й призначила місячний курс лікування. Свічки теж не допомогли. Дитина стала малоактивною, погано їсти. Знову звернулися до лікаря. Дівчинку госпіталізували в гінекологію. Зробили рентген, виявили застій калу та вирішили, що потрібна операція. Направили в обласну лікарню в Краматорську. На УЗД виявили новоутворення і направили до Харкова в онкогематологічне відділення. Зробили УЗД, біопсію й вирішили, що у дитини генетична мутація печінки. В кінці листопада зробили відкриту біопсію, але й це не допомогло встановити діагноз. Бабуся попросила направлення в Охматдит. Приїхали до генетика, зробили повторну біопсію, встановили діагноз і дівчинку направили в НІР. З грудня 2017 року Настя поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.
 
ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4978 5286 9561
Одержувач: Гузей Тетяна Анатоліївна (бабуся)
Василевська Ангеліна
Василевська Ангеліна
18 листопада 2014 р.н.
Рівненська обл., смт. Млинів
Діагноз: тератобластома малого таза
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Наталя

У червні 2016 року дівчинка почала плакати ночами зі скаргами на болі в області тазу. З'явилася затримка сечі й калу. Педіатр припустила цистит і направила на консультацію до гінеколога. Близько десяти днів лікували вагініт. Ситуація не покращилася. Призначили курс лікування від глистів. Біль не зменшився. Батьки звернулися в приватну клініку. Зробили УЗД, терапевт відправила на консультацію до хірурга. Дитину направили в обласну лікарню. Після обстеження, з підозрою на новоутворення, направили в НІР. Обстежили, розписали протокол лікування і чотирнадцять курсів хіміотерапії дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З грудня 2017 року Ангеліна продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Лук'янчук Ярослав
Лук'янчук Ярослав
1 квітня 2004 р.н.
Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, с.Пилиповичі
Діагноз: остеосаркома н / 3 правого стегна
Група крові: B (III) Rh (+)
Мати Оксана

У лютому 2016 року хлопчик впав на коліно. Болі почали посилюватися і батьки звернулися в районну лікарню. Зробили рентген та дали висновок, що дитина здорова. Фіксаж коліна і мазі не допомагали, дитина почала кульгати. Через місяць знову приїхали в районну лікарню. Рентгенівський знімок знову не викликав занепокоєння у лікарів. За наполяганням тата зібрали консиліум і лікарі порекомендували батькам проконсультуватися в обласній лікарні. В обласній, по привезеним знімкам, запідозрили новоутворення. Зробили КТ і направили в НІР. Після обстеження, біопсії, встановили діагноз, розписали протокол лікування і першу хімію дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З травня 2016 року Ярослав поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 4149 4978 6927 7451
Одержувач: Лук'янчук Оксана Петрівна
Кобець Кіра
Кобець Кіра
22 червня 2015 р.н.
Черкаська обл., м. Монастирище
Діагноз: тератобластома м'яких тканин малого таза
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Олеся

У серпні 2016 року в районі куприка батьки виявили у дитини якесь ущільнення. Звернулися до педіатра, який направив до хірурга. З підозрою на кісту з наривом, дівчинку направили в сусідній район. Хірург сусіднього району направив до обласної лікарні. Після двох тижнів обстеження, батькам, нічого не пояснюючи, просто дали направлення і сказали везти дитину в НІР. З вересня 2016 року Кіра поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 4149 4978 6744 6553
Одержувач: Кобець Олеся Анатоліївна
Довбиш Кирило
Довбиш Кирило
10 листопада 2015 р.н.
Полтавська обл., м.Кременчук
Діагноз: нейробластома
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Марина

У квітні 2017 року батьки виявили невелике ущільнення у сина на шиї. Незабаром з'явилася шишка на голові. Звернулися до педіатра, проконсультувалися у травматолога, зробили рентген, який не викликав побоювань. Аналіз крові показав низький рівень гемоглобіну. Хлопчик ставав млявим, стали помітними зміни верхньої і нижньої повіки - з'явилися синці. Дитину направили в міську лікарню. Необхідна була консультація гематолога, якого не було в лікарні. Через інтернет батьки записалися на прийом до лікаря в поліклініці Охматдит. Хлопчика госпіталізували в гематологію, зробили пункцію, МРТ і направили в НІР. З травня 2017 року Кирило почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. З червня 2017 року продовжив лікування в Італії.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7556 2557 1415
Одержувач: Довбиш Марина Євгенівна
Прокопчук Тимофій
Прокопчук Тимофій
27 грудня 2015 р.н.
Рівненська обл., Березнівський р-н, с.Білка
Діагноз: атипова тератоіднио-рабдоідная пухлина (АТРО) головного мозку
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Марія

У грудні 2015 року помітили, що дитина не активна, не стає на ніжки, голову хилить в бік. Звернулися до педіатра, який сказав, що всі рефлекси в нормі. Батьки наполягли на направленні в обласну лікарню. Зробили УЗД голови і з підозрою на гідроцефалію направили до нейрохірурга. Зробили МРТ, яке показало наявність новоутворення. Направили до Києва. В Інституті нейрохірургії під час операції видалили 70% пухлини, встановили шунт і з діагнозом «медуллобластома» направили на хіміотерапію за місцем проживання. Батьки повезли дитину на лікування до Білорусі. Встановили АТРО-пухлину. Після чотирьох курсів хіміотерапії пухлина продовжувала рости. Повернулися в Україну і пройшли променеву терапію в Рівненському обласному онкологічному диспансері. МРТ показало зменшення пухлини. З вересня 2017 року Тимофій продовжив лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.
Кіфор Тимофій
Кіфор Тимофій
03 липня 2011 р.н.
Івано-Франківська обл., м. Косів
Діагноз: анапластична астроцитома стовбура головного мозку
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Вікторія

Влітку 2016 року мама помітила хиткість при ходьбі у дитини. Звернулися до міської лікарні. Хлопчика направили до невропатолога в обласну. Зробили МРТ і виявили новоутворення. В середині грудня дитину прооперували в Інституті нейрохірургії ім. Ромоданова. В НІРі розписали протокол лікування та направили проходити хіміотерапію в обласній лікарні за місцем проживання. Починаючи лікування, планово зробили УЗД та виявили тромб в лівому передсерді. Після двох тижнів процедур в обласній лікарні та двох тижнів в кардіології Охматдиту, пухлина виросла знову. В середині лютого хлопчика знову прооперували і встановили шунт. З березня 2017 року Тимофій поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення картки 5168 7572 5913 4528
Одержувач: Зоркіна Вікторія Олександрівна (мама)
Костюк Ярослав
Костюк Ярослав
1 лютого 2015 р.н.
Запорізька обл., м. Маріуполь
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Анжела

У грудні 2016 року дитина перехворіла на запалення легенів. У лютому стали помічати, що почав збільшуватися живіт. Звернулися до педіатра. Хлопчика направили до хірургічного відділення міської лікарні. Зробили УЗД, виявили пухлину і направили в обласну. Батьки вирішили відразу їхати в НІР. З березня 2017 року Ярослав почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПУМБ
Поповнення карти 5168 9906 0000 2298
Одержувач: Залевадна Анжела Вікторівна (мама)
Данишенко Софія
Данишенко Софія
26 листопада 2010 р.н.
Івано-Франківська обл., Снятинський р-н, с. Олешків
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: АВ (IV) Rh (+)
Мама Лариса

У березні 2017 року помітили у дитини в сечі кров. Звернулися до поліклініки, зробили УЗД і виявили новоутворення. В обласній лікарні дівчинці повторили УЗД, взяли аналізи. Обстеження на КТ треба було довго чекати. Щоб не втрачати час, батьки привезли доньку в НІР. З квітня 2017 року Софія почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7450 1166 7539
Одержувач: Данишенко Василь Дмитрович
Біляшов Назар
Біляшов Назар
7 лютого 2003 р.н.
Вінницька обл., м. Жмеринка
Діагноз: остеосаркома лівої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Вікторія

В кінці вересня 2017 року дитина почала скаржитися на болі в коліні. Звернулися до районної лікарні, зробили рентген. Нічого підозрілого лікар не побачив. Пояснив стан тим, що хлопчик швидко зростає і призначили кальцій. Біль не припинявся і батьки звернулися в обласну лікарню. Знову рентгенівський знімок був цілком нормальним, знову рекомендували кальцій і спокій. У грудні довелося знову звернутися в обласну лікарню зі скаргами на болі в коліні. УЗД і рентген знову не викликали занепокоєння. Вдома хлопчик підвернув ногу, нога опухла. Приїхали в обласну лікарню. На рентгені побачили новоутворення. Зробили КТ, взяли біопсію, встановили діагноз. З січня 2018 року Назар поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 5168 7573 5127 4149
Одержувач: Біляшова Вікторія Анатоліївна
Говорун Аделіна
Говорун Аделіна
6 липня 2017 р.н.
Чернівецька обл., Хотинський р-н, с. Пашківці
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Валерія

В кінці грудня 2017 року звернули увагу, що у дитини збільшився живіт. Звернулися до районної лікарні - тиждень лікували здуття. Живіт не зменшився. Звернулися в обласну лікарню - з підозрою на здуття, прописали лікування на 10 днів. Через п'ять днів, розуміючи, що немає поліпшення, батьки звернулися до іншого лікаря своєї районної лікарні. З підозрою на пухлину, дитину направили в дитячу обласну клінічну лікарню. Зробили УЗД, виявили новоутворення і направили в дитячу міську клінічну лікарню. Зробили МРТ і для підтвердження діагнозу направили в НІР. З січня 2018 року Аделіна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення рахунку 4731 2127 0014 4602
Одержувач: Василькова Валерія Вікторівна (мама)
Шобей Ярослава
Шобей Ярослава
11 квітня 2001 р.н.
Закарпатська обл., Тячівський р-н, с. Вільхівці-Лоза
Діагноз: лейміосаркома малого таза
Група крові: АВ (IV) Rh (-)
Тато Михайло

У два роки дівчинка пройшла курс лікування при ретинобластомі. Видалене око.
У квітні 2017 року звернулися до районної поліклініки до гінеколога, зі скаргами на болі в низу живота зліва. На УЗД виявили новоутворення і направили в обласну лікарню. Зробили УЗД, МРТ, підтвердили припущення і направили дівчинку до Києва, у приватну клініку. Батьки приїхали в НІР. Після обстеження, біопсії встановили діагноз. З кінця липня 2017 року Ярослава поступила у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Події

Кінофойє.
22-02-2018

Кінофойє.

Дивимося мульт на великому екрані кінофойє у нас. У нас третє...
Дивовижне малювання.
21-02-2018

Дивовижне малювання.

Працюємо з Тетяною Дубицькою в техніці правопівкульного...
АртСтудія.
20-02-2018

АртСтудія.

В компанії Марини Дмитренко, Лізи Факторович та Валерії Павлюк...
Наукова магія.
19-02-2018

Наукова магія.

Сьогодні отримали можливість побувати у крижаному королівстві....
АртСтудія.
19-02-2018

АртСтудія.

На занятті Олександра Верховцева запропонувала нам створити...
АртСтудія.
18-02-2018

АртСтудія.

В очікуванні тепла збираємо букетики з перших весняних...
Фруктовий день.
17-02-2018

Фруктовий день.

Європейський колегіум, садочок Маленька Європа та 186 школа...
Гості.
16-02-2018

Гості.

Коли у відділенні компанія Таші Шапіро, то варто не пропустити...
Переможці Охматдит.
15-02-2018

Переможці Охматдит.

Другий рік поспіль з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини...
Лялькова вистава.
13-02-2018

Лялькова вистава.

Сьогодні у нас в гостях ляльковий театр Каспер. Дивимося казку...
Дивовижні вузлики.
12-02-2018

Дивовижні вузлики.

Сьогодні під керівництвом Ольги Лукаш створювали плетений з...
АртСтудія.
11-02-2018

АртСтудія.

Вже наближається День Валентина а це чудова нагода привітати...
АртСтудія.
09-02-2018

АртСтудія.

По вітражним схемам виконуємо акриловими фарбами розпис на...
Чаювання.
08-02-2018

Чаювання.

Говоримо про маніпулювання дітей під час лікування. Спілкування...
АртСтудія.
07-02-2018

АртСтудія.

Сьогодні у нас скачуть коні. За допомогою паперу, клею, ниток,...
АртСтудія.
06-02-2018

АртСтудія.

Ірина Зінченко запропонувала нам сьогодні навчитися старовинній...
АртСтудія.
05-02-2018

АртСтудія.

В компанії Маріам Саліван створювали оригінальний колаж. Трошки...
Гості.
04-02-2018

Гості.

Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку. Але ми без камер...
АртСтудія.
02-02-2018

АртСтудія.

Все, що нам сьогодні потрібно - мотки ниток для в язання (не...
Кінофойє.
01-02-2018

Кінофойє.

У нас Кінофойє. На екрані фантастична реальність - тут немає...

Акції

Нога має свою ціну
Нога має свою ціну Діма єдина та довгоочікувана дитина в родині. Він народився від великого кохання, яке триває досі та додало турботи й поваги у відносини. Життя примушує долати перешкоди. П ять років тому зі скаргами дитини потрапляли не до тих лікарів, потім лікували рак кістки в Києві, рятували ногу в Харкові, а потім до домівки прийшла війна. Парубок потребує заміни ендопротезу, щоб не прийшлося ампутувати ногу. Та виявилося, що перебуваючи з онкологічним діагнозом в зоні військового конфлікту, ти нікому не потрібен. Це наслідки не військових дій. Отож, нам вирішувати українець він, чи...
Далi
Зробити впевнений крок
Зробити впевнений крок Аню не переговорити. Вона поспішає навчитися всьому. Хоче бути лікарем. Не боїться нічого і не вміє себе жаліти. Активні заняття танцями з шести років, навантаження, виступи, призові місця. Хто б міг подумати, що якийсь забій об кут стола запустить появу новоутворення і доведеться рятувати ногу від ракової пухлини. Пройшла лікування та операції, лишилася живою та життєрадісною. Ось ще б ходити впевнено. ПІБ: Волкова Анна Сергіївна, 29.04.2000 р.н. Місто Харків Діагноз: остеогенна саркома н/3 правої стегнової кістки, ендопротезування Mutars Вартість ендопротезу: 560...
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися, відпочили, поснідали. 8. Кілька днів перед здачею крові ви дотримувалися... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments