Проекти

Національний інститут раку

Національний інститут раку

Провідний медичний заклад в Україні. Обстеження, лікування, перевірки проходять діти зі щільними солідними пухлинами з усієї України. Це...
Паліативна допомога

Паліативна допомога

Якщо дитину не можна вилікувати, їй все ще можна допомогти. Хоспіс - будинок, в якому бережуть життя, скільки б його не залишилося....
Реабілітація

Реабілітація

Комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичного і психологічного стану дітей, батьків, медперсоналу під час і після лікування в...
Дерево життя

Дерево життя

Об єднання організацій, фізичних та юридичних осіб, які надають допомогу в ендопротезуванні пацієнтам відділення дитячої онкології НІР....

Ви їм потрібні

Деяк Артем
Деяк Артем
2 вересня 2019 р.н.
Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Бороняво
Діагноз: нейробластома наднирника
Група крові: B(III) Rh(-)
Мама Марія

У жовтні 2019 року дитина заплакала від болю в животі. Звернулися до районної лікарні. Зробили УЗД і хлопчика направили до уролога в обласну. На КТ виявили новоутворення. У дитини був дуже низьким гемоглобін. Госпіталізували, два тижні піднімали аналізи і направили в НІР. Після трьох тижнів обстеження, з листопада 2019 року, Артем почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4393 1329 9202
Одержувач: Деяк Марія
Гавей Серафима
Гавей Серафима
26 березня 2019 р.н.
Закарпатська обл., Міжгірський р-н, с.Лісковець
Діагноз: нейробластома середостіння
Група крові: B(III) Rh(+)
Мама Любов

У шість місяців дівчинка перестала перевертатися, стала неактивною, почалася ангіна і стоматит. Місцевий фельдшер направив в обласну лікарню. Зробили рентген, бо були хрипи, запідозрили кісту правої легені й призначили КТ. Під час обстеження виявили пухлину і направили в НІР. Після двох тижнів обстеження, біопсії, з грудня 2019 року Серафиму госпіталізували у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4993 4403 4424
Одержувач: Масляник Любов (мама)
Русу Роман
Русу Роман
4 жовтня 2003 р.н.
Чернівецька обл., Глибоцький р-н, смт. Глибока
Діагноз: остеосаркома лівої великогомілкової кістки
Група крові: О(I) Rh(-)
Мама Родіка

У квітні 2019 року, займаючись спортом, хлопець вдарився ногою. При навантаженні нога сильно боліла і було важко ходити. За літо хлопець зменшив навантаження на ногу. Біль зник, але, після активних тренувань, перед змаганнями з баскетболу, в жовтні знову з'явилися сильні болі. У районній лікарні лікар припустив забій і призначив мазі. Через місяць такого лікування нога набрякла, за результатами рентгена помітили ознаки пухлини і направили в обласну лікарню. Провели КТ і направили в Охматдит. Батьки самі вирішили звернутися до НІР. Взяли біопсію, перевірили результати в Інституті травматології та встановили діагноз. З листопада 2019 року Роман почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 3494 2588
Одержувач: Русу Роман
Поточняк Вероніка
Поточняк Вероніка
30 грудня 2005 р.н.
м. Тернопіль
Діагноз: остеосаркома правої стегнової кістки
Група крові: А (II) Rh (-)
Мама Тетяна

Влітку 2019 року дівчинка відпочивала в селі. В кінці липня, в один з приїздів мами, дитина поскаржилася на дискомфорт при згинанні коліна, але дівчинка активно проводила час і раніше подібних скарг не було, тому й не звернули особливу увагу. В кінці серпня, проходивши з мамою цілий день на ринку, дівчинка почала скаржитися на сильний біль в нозі. Звернулися до знайомого лікаря, зробили УЗД й виявили новоутворення. У міській лікарні провели рентген, припустили діагноз і порадили їхати до Києва в Інститут травматології та ортопедії. Там провели біопсію, встановили діагноз і розписали протокол лікування. Першу хіміотерапію Вероніка пройшла за місцем проживання, а з жовтня 2019 року почала лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4390 1213 9899
Одержувач: Поточняк Степан
Луппа Руслан
Луппа Руслан
9 січня 2003 р.н.
Черкаська обл., м. Умань
Діагноз: остеосаркома правої клубової кістки
Група крові: О (I) Rh (-)
Мама Альона
Капінос Антон
Капінос Антон
05 лютого 2017 р.н.
Хмельницька обл., м. Полонне
Діагноз: нефробластома лівої нирки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Юлія

В січні 2019 року мама почала відчувати, що з дитиною щось не так. Педіатра відвідували регулярно, хлопчик часто хворів, постійно зверталися з проханням повної перевірки. У квітні на УЗД подивилися все крім нирок, здали аналізи. Заспокоїлися і в червні поїхали до Туреччини на відпочинок. Дитина почала неконтрольовано мочитися. У серпні звернулися до іншого педіатра, який направив до хірурга, до уролога. Лікарі сказали, що дитина маленька і це нормально. Зробили УЗД нирок і виявили новоутворення. Приїхали в НІР і після місяця обстежень і двох біопсій, встановили діагноз. З вересня 2019 року Антон поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2065 49999
Одержувач: Капінос Юлія
Лисенко Анна
Лисенко Анна
15 червня 2012 р.н.
Чернігівська обл., Ніжинський р-н, с. Данина
Діагноз: ембріональна рабдоміосаркома верхньої щелепи
Група крові: B(III) Rh(-)
Мама Лариса

У липні 2019 року дівчинка прокинулася, поїла й поскаржилася на закладену половинку носа. На наступний день звернулися в поліклініку. Подивилися всі лікарі і рекомендували звернутися в стоматологічну клініку. За знімком сказали, що прорізається кутовий зуб і призначили полоскання. Через два дні звернулися в щелепно-лицьове відділення обласної лікарні. Направили в дитячу стоматологію. Призначили Стоматидин і рекомендували різати зуб. Після трьох тижнів полоскання припухлість стала помітнішою. Сусідка порадила їхати до Києва. В кінці серпня приїхали в Центр щелепно-лицевої хірургії і стоматології. Зробили КТ, відкриту біопсію і направили в Охматдит. У лабораторії Охматдиту місяць робили гістологію, встановили «злоякісну мезенхіому» і рекомендували переглянути дослідження в НІР. З вересня 2019 року Анна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7453 0098 6921
Одержувач: Лисенко Олександр
Ольховий Владислав
Ольховий Владислав
19 березня 2003 р.н.
м. Одеса
Діагноз: незріла тератоідна пухлина середостіння
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Христина

На початку квітня 2019 року, після уроку фізкультури, хлопчик почав скаржитися на болі в м'язах шиї і попереку. Крепатура? Дали знеболююче, але звернулися до невропатолога в приватну клініку. Лікар сказав, що все в нормі. Батьки попросили комп'ютерного дослідження. На МРТ виявили множинні ураження поперекової області. З підозрою на лейкемію звернулися в онкогематологічне відділення обласної лікарні. Після обстеження рак крові виключили, а на КТ грудної клітки виявили новоутворення середостіння. Взяли біопсію і в Києві встановили діагноз. У дитини стан різко погіршувався. Почали хіміотерапію. Після шести курсів ПХТ, на другу лінію, хлопчика направили в НІР. З листопада 2019 року Владислав поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 6293 1479 5543
Одержувач: Ольховий Сергій
Галицький Андрій
Галицький Андрій
29 листопада 2002 р.н.
Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг
Діагноз: остеосаркома лівої великої гомілкової кістки
Група крові: А (II) Rh (+)
Мама Світлана

У травні 2019 року Андрій забив ногу. Поболіло, але через тиждень місце забиття почало боліти відчутно. Звернулися до поліклініки до травматолога. Хлопчику призначили фізпроцедури. На сьомій болі значно посилилися і неможливо було встати на ногу. З підозрою на «остеомієліт», направили в дитячу лікарню. Зробили рентген, СКТ і виявили зміни в кістці. В обласній лікарні взяли біопсію. У НІР підтвердили діагноз, розписали протокол лікування і перший курс хіміотерапії дитина пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З серпня 2019 року на блоки з метотрексатом Андрій приїжджає у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7574 0473 8694
Одержувач: Галицька Світлана
Мартинюк Настя
Мартинюк Настя
27 вересня 2014 р.н.
Кіровоградська обл., м. Кропивницький
Діагноз: нефробластома правої нирки
Група крові: АВ(IV) Rh(+)
Мама Олена

На початку лютого 2020 року, зі скаргами на нудоту і блювоту, дівчинку госпіталізували по швидкій до лікарні. За три дні стан погіршився і перевели в обласну з підозрою на перитоніт. На УЗД лікар не побачила нирку. Зробили КТ, виявили новоутворення і рекомендували їхати до Києва на біопсію. Першу хіміотерапію пройшли в обласній лікарні за місцем проживання. Напередодні другого курсу у дитини трапився ішемічний інсульт. Після чотирьох днів в реанімації, відновлювалися днів десять і з березня 2020 року Настя продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4390 4295 5611
Одержувач: Мартинюк Анатолій
Левчук Владислава
Левчук Владислава
12 червня 2018 р.н.
Хмельницька обл., м. Славута
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: АВ(IV) Rh(-)
Мама Ліля

В кінці грудня 2019 року мама після купання мазала дитину кремом і виявила в паху збільшений лімфовузол. Звернулися до педіатра, здали аналізи, зробили УЗД і дитину направили на консультацію в обласну лікарню. Після обстеження, біопсії, встановили діагноз. Стан дитини ускладнювався - встановили нефростому, сечовий катетер. У НІР розписали протокол лікування і чотири курси хіміотерапії дівчинка пройшла в обласній лікарні за місцем проживання. З квітня 2020 року Владислава продовжила лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 9740 2860
Одержувач: Левчук Лілія
Лебедєв Максим
Лебедєв Максим
14 червня 2013 р.н.
Донецька обл., Мм. Селидове
Діагноз: естезіонейробластома пазух носа
Група крові: B (III) Rh ()
мама Наталя

На початку травня 2019 року дитина почала скаржитися на болі в правому вусі і скроні. Звернулися до лора. Лікар сказав, що дитина здорова і йому нічого не болить. Хлопчику промили ніс, призначили краплі, але через три дні батьки звернулися до педіатра з такими ж скаргами. Ще один лікар сказав, що дитина здорова. Ще три дні лікування результату не дали. Мама попросила направлення на МРТ. Виявили новоутворення в пазухах носа. Дитину направили в обласну лікарню Славінська. Звідти терміново направили в Інститут отоларингології. Взяли біопсію, яка показала, що клітини пухлини злоякісні. В кінці травня 2019 року Максим поступив у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Ощадбанк
Поповнення карти 5167 8020 1488 6003
Одержувач: Лебедєв Юрій
Ланков Артем
Ланков Артем
14 серпня 2010 р.н.
Дніпропетровська обл., м. Синельникове
Діагноз: гігантоклітинна пухлина правої ключиці
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Олена

У жовтні 2019 року зі скаргами на болі в руці звернулися в обласну лікарню. Зробили рентген, припустили «гематогенний остеомієліт» і прооперували. Гістологічне дослідження матеріалу не показало онкології і почали антибіотикотерапію. Хлопчик продовжував скаржитися на біль. Зробили рентген, УЗД, КТ, виявили гнійний процес і в кінці листопада знову прооперували. На початку грудня дитину виписали додому. Через тиждень плече опухло і хлопчика знову прооперували. Матеріал на гістологію повезли в НІР, де і встановили діагноз. До січня були в лікарні, тому що відкрилася кровотеча з рани. З початку січня 2020 року батьки самі привезли Артема у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4991 2537 1813
Одержувач: Ланкова Олена
Гетьман Ілля
Гетьман Ілля
13 липня 2016 р.н.
Чернігівська обл., Сосницький р-н, с. Шаболтасівка
Діагноз: нейробластома заочеревинного простору
Група крові: А (II) Rh (+)
мама Анна

В кінці червня 2019 року мама помітила, що у дитини збільшився живіт і з'явилася припухлість з правого боку. Відразу ж звернулися до хірурга в обласну лікарню. Оглянувши дитину, лікар припустив новоутворення, яке підтвердило УЗД. За результатами КТ припустили нейробластому і направили дитину в НІР, де взяли біопсію й підтвердили діагноз. З липня 2019 року Ілля почав лікування у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7426 0042 0248
Одержувач: Гетьман Дмитро
П'ятенко Назар
П'ятенко Назар
3 вересня 2015 р.н.
Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг
Діагноз: хореоідіт плексус карцинома правого бокового шлуночка головного мозку
Група крові: О(I) Rh(+)
Мама Олена

У лютому 2020 року дитина перехворіла на ГРВІ та помітили, що хлопчик став слабким. Приїхали до педіатра. Дитина заходила до лікаря хитаючись. Госпіталізували в неврологію міської лікарні. Прокапали чотири дні, зробили МРТ і направили в нейрохірургію обласної лікарні, а звідти в Охматдит. В середині березня і на початку квітня дитину двічі прооперували. Після біопсії і імуногістохімії встановили діагноз й направили в НІР. З квітня 2020 року Назар поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4149 4993 4196 7642
Одержувач: П'ятенко Олена
Михайленко Юлія
Михайленко Юлія
19 вересня 2004 р.н.
Полтавська обл., смт. Котельва
Діагноз: агресивний фіброматоз м'яких тканин правого стегна
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Людмила

У квітні 2018 року стало помітно й відчутно, що у дівчинки змінилася права нога. Звернулися до поліклініки і дитину направили в обласну лікарню. Після КТ направили в НІР. Після обстеження, МРТ, КТ, біопсії, було прийнято рішення спостерігати. Протягом двох років дівчинка пройшла сім перевірок. Стало помітним поступове збільшення новоутворення. У січні 2020 року Юлі призначена хіміотерапія за місцем проживання.
Смеліков Микита
Смеліков Микита
16 вересня 2011 р.н.
м. Херсон
Діагноз: альвеолярна рабдоміосаркома м'яких тканин правої кисті
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Тетяна

У березні 2020 року, після тренування з боротьби, рука опухла. Звернулися до поліклініки, призначили мазь, але після тижня застосування, опухлість збільшилася. Звернулися до відділення травматології, де вскрили, почистили. Через два тижні рука знову опухла. Госпіталізували в хірургічне відділення, взяли біопсію, але виявилося, що взяли мало матеріалу. Утворення збільшилося. Взяли тканину на гістологію, аналіз перевірили ще в Києві, встановили діагноз, в НІР розписали протокол лікування. Одинадцять курсів хіміотерапій хлопчик пройшов в обласній лікарні за місцем проживання і за протоколом приїхали в НІР на операцію. При обстеженні встановили, що стан дитини погіршився, новоутворення збільшилося. Почали хіміотерапію. З травня 2020 року Микита поступив на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 4731 2191 1919 2502
Одержувач: Смелікова Тетяна
Семенюк Домініка
Семенюк Домініка
2 серпня 2007 р.н.
Житомирська обл., Романівський р-н, с.Хімріч
Діагноз: остеосаркома н/3 лівої стегнової кістки
Група крові: О (I) Rh (+)
Мама Оксана 
Шерепа Аліна
Шерепа Аліна
13 серпня 2014 р.н.
м. Хмельницький
Діагноз: нейробластома зачеревинного простору
Група крові: B (III) Rh (+)
Мама Оксана 

У листопаді 2018 року звернулися в поліклініку до педіатра зі скаргами на біль в лівому боці й збільшені лімфовузли. Призначили лікування і з місяць позбувалися глистів. Дівчинці ставало гірше. Батьки звернулися в лабораторію, зробили розгорнутий аналіз крові. Показали педіатру і дитину відразу відправили на госпіталізацію. Два тижні лікували нирки. На консультацію приходило багато лікарів. На КТ направив хірург. У черевній порожнині виявили новоутворення. Призначили консультацію онколога. На час консультації у дівчинки був пронос, тому доктор сказав приїхати через тиждень. Батьки не стали чекати й звернулися в обласну лікарню. На УЗД припустили «пухлину Вільмса» і направили на консультацію в НІР зі знімками. В НІР звернули увагу на метастази в кістках черепу. Дівчинку по швидкій привезли в НІР на біопсію. З лютого 2019 року Аліна поступила на лікування у відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Приватбанк
Поповнення карти 5168 7573 9495 5696
Одержувач: Шерепа Оксана
Луценко Анна
Луценко Анна
11 листопада 2004 р.н.
м. Кропивницький
Діагноз: хоріонкарцинома лівого яєчника
Група крові: А(II) Rh(+)
Мама Вікторія

У лютому 2020 року дівчинка поскаржилася на різкі болі в животі. З підозрою на апендицит, звернулися в лікарню. Зробили УЗД і, припустивши кісту, направили до хірурга. Дитину відразу ж взяли на операцію, а кровотечу під час оперативного втручання, пояснили розривом кісти. Матеріал віддали на гістологію. Після трьох тижнів обстеження почали хіміотерапію. Приїхали в НІР для розуміння подальшої тактики і на обстеженні виявили збільшення пухлини. Перевірили гістологію, поміняли хіміотерапію, розписали протокол лікування. Курси хіміотерапії Анна проходить в обласній лікарні за місцем проживання з регулярним контролем у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку.

ПриватБанк
Поповнення карти 5168 7573 2076 5631
Одержувач: Луценко Вікторія

Події

Карантин.
08-07-2020

Карантин.

Сьогодні кожен отримав окремий чарівний світ книгу. Про книги,...
Карантин.
06-07-2020

Карантин.

Сьогодні кожен зайнятий своєю роботою, у кожного своє завдання...
Квартальний звіт.
04-07-2020

Квартальний звіт.

Звіт за II квартал 2020 року. Станом на початок квітня на...
Карантин.
02-07-2020

Карантин.

Зазвичай, у першу п ятницю липня у відділенні збираються ті,...
Карантин.
30-06-2020

Карантин.

Оля Франко вирішила, що в кожній палаті має пахнути полуничкою...
Карантин.
25-06-2020

Карантин.

До тривалих вихідних потрібно підготуватися, варто придумати...
Карантин.
23-06-2020

Карантин.

Зібрати балісту, сплести браслети, розібратися з головоломкою...
Свята.
21-06-2020

Свята.

Сьогодні свій професійний день святкують медичні працівники!...
Карантин.
19-06-2020

Карантин.

Сьогодні наша увага прикута до медичних працівників. Зазвичай...
Карантин.
17-06-2020

Карантин.

Антистресові розмальовки, гравюри, тісто-пластилин, творчі...
Карантин.
15-06-2020

Карантин.

В рамках Олімпійського дня отримали естафету від Національного...
Карантин.
11-06-2020

Карантин.

Сьогодні влаштовуємо день приємностей. Почнемо з донорів крові....
Карантин.
09-06-2020

Карантин.

Сьогодні день підготовки до важливих привітань! Разом з UMSA...
Карантин.
05-06-2020

Карантин.

Для старших сьогодні Крутяцька креативна розмальовка . Можна...
Приємності.
03-06-2020

Приємності.

Отримати медаль за участь в марафоні можна й у відділенні...
Карантин.
03-06-2020

Карантин.

Сьогодні у кожного однаковий набір для творчості наукова гра....
Карантин.
02-06-2020

Карантин.

У відділенні дитячої онкології триває 12-й тиждень карантину....
Святкування.
01-06-2020

Святкування.

Сьогодні смакуємо піцу та тортики. Сьогодні найстаріше свято,...

Акції

Подивись на мене!
"Люблю спостерігати за реакцією людей, коли вони на мене дивляться". Богдан звичайний симпатичний парубок із протезом замість правої ноги. В 14 років йому довелося пройти лікування при онкології. Ампутували ногу. Закінчивши хіміотерапії, одягнувши протез, життя продовжилося. Приховувати протез не захотів одразу. Не захотів косметику. Почав працювати провайдером місцевого оператора. Життя налаштовувалося. Через сім років після агресивного лікування у Богдана почало щось поколювати під ребром. Лікарі розбиралися декілька місяців, призначаючи різні курси лікування. Знайшлися ті, хто розібрався,...
Далi
Лікування під час пандемії.
"З понеділка госпіталізують у відділення тільки при наявності тесту на covid-2019", почуте в п ятницю приголомшило. І це у відділення дитячої онкології, коли на результат впливають й вчасно отримані курси хіміотерапії. Почали моніторити можливості і варіанти рішення. З понеділка уклали договір з лабораторією та почали тестування. Але відчуття чому за це мають платити батьки не полишало. Підняли галас на соціальних сторінках, шукали офіційних пояснень від МОЗ, спілкувалися з телеканалами. Розуміння необхідності тестування методом ПЛР на covid-2019 усіх, хто госпіталізується у відділення,...
Далi
Добрий вівторок
Щовівторка ми чекаємо на вас на Ломоносова 33/43, відділення трансфузіології Національного інституту раку на донорські вівторки від команди Донорський проект "Zdai Blood" . Станьте рятівником маленького пацієнта відділення дитячої онкології! Щовівторка донорська акція #ДобрийВівторок для Інституту раку Реєструйтесь та допомагайте онкохворим дітям перемагати хворобу. Дата: КОЖЕН вівторок Час: 10-12:00 Місце: Національний інститут раку (вул. Ломоносова 33/43, м. Київ). Корпус поліклініки, відділення трансфузіології. З собою мати паспорт і гарний настрій. Реєстрація на акцію:...
Далi
Зустрічі "Переможці в житті"
Щорічно у першу п ятницю липня фондом Краб проводяться зустрічі колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології Національного інституту раку - Переможці в житті . На зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку у яких після закінчення лікування пройшло не менше року. У відділенні проходять лікування діти з усієї України. Доля по-різному ставиться до кожного з них. Ті, кому не вдалося перемогти хворобу, будуть жити в наших спогадах. Тим, хто зараз знаходиться на лікуванні у відділенні дитячої онкології, необхідна віра в перемогу, мудра...
Далi

Стань донором крові

Головний принцип донорства - максимальна користь для хворого, відсутність шкоди для донора . Людина, кров якого переливають, називається донором. Людина, якій переливають кров, називається реципієнтом. Здати кров Ви можете у Відділенні трансфузіології Національного інституту раку за адресою: м. Київ, вул. Ломоносова, 33/39. Пункт переливання крові, 1 поверх. тел. 259-01-94 Дні обстеження і забору крові: пн., вт., ср., чт. з 9.30 до 11.30. При собі мати паспорт. УВАГА! Під час карантину донорів приймають у вівторок та четвер з 10.00 до 13.00 Пам ятайте, ви можете бути донором якщо: 1. Вам від 20 до 45 років і у вас явно виражені вени на руках. 2. Ви не хворіли венеричними захворюваннями і вірусним гепатитом. 3. У вас немає хронічних захворювань у стадії загострення. 4. Ви психічно здорові. 5. За три дні до здачі крові ви не вживали ліків, які містять аспірин і анальгетики. 6. За дві години до здачі крові ви не курили. 7. Ви виспалися,... Далi
Мультстудія
«Равлик»
Розроблено в «DVK WebDev»
грн
ssl Verified by Visa MasterCard Personal Payments